sobota, 11 lutego 2017

Konkurs: "SuperBetter. Życie to gra, naucz się wygrywać" Jane McGonigalStwórz sekretną tożsamość, pozyskaj sojuszników, walcz z czarnymi charakterami. Przechodź na kolejne poziomy gry. Optymizm, kreatywność, odwaga i determinacja to atrybuty, które można zdobyć, zamieniając swoje życie w grę. „SuperBetter” to połączenie teorii gier, praktyki graczy i nauki. To – mówiąc najprościej – sposób na zarządzenie swoim życiem, ale też rozwiązywanie problemów czy dążenie do sukcesu. Skuteczności, uznanej za przełomową, metody dowodzą badania z pogranicza psychologii, medycyny, neurobiologii prowadzone m.in. na University of Pennsylvania i wraz z National Institutes of Health.
W 2009 roku Jane McGonigal doznała poważnego wstrząśnienia mózgu. Wydawało się, że to koniec. Dręczyły ją lęki, depresja i myśli samobójcze, nie mogła pracować, a nawet wstać z łóżka. Na szczęście wieloletnie doświadczenia zawodowe nie poszły na marne – McGonigal zmieniła proces dochodzenia do zdrowia w grę budującą psychiczną odporność. Proste ćwiczenia umysłowe stały się częścią większego projektu, w którym wzięło do dziś udział ponad pół miliona osób. Jego podsumowaniem stała się książka „SuperBetter”.
W mistrzowsko napisanej i świetnie udokumentowanej książce autorka nie oferuje popularnych, powszechnie znanych rozwiązań. McGonigal przedstawia swój autorski sposób nie tylko w oparciu o naukowe badania, lecz także omawia gry, w które swobodnie można grać już podczas lektury. Wystarczy telefon lub komputer. „Wybierz: Wstań i zrób trzy kroki, albo zaciśnij dłonie w pięści i trzymaj je nad głową tak wysoko, jak możesz, przez pięć sekund. Do dzieła!” – tu zaczyna się gra, zakładająca niemal sto zadań. Każdy, bez większego wysiłku, może w nią zagrać. McGonigal prezentuje 7 kluczowych umiejętności i zasad, dzięki którym każdy może wyzwolić w sobie silnego gracza.


Regulamin konkursu 

·   Organizatorem konkursu jest blog „Zatracone w innym świecie”.
·   Dzięki uprzejmości wydawnictwa Czarna owca nagrodą jest książka Jane McGonigal pt. „SuperBetter. Życie to gra, naucz się wygrywać".
·  Do konkursu można się zgłosić tylko jeden raz.
·  Konkurs trwa od 11 lutego 2017 r. do 4 marca 2017 r. do godziny 23:59.
·   Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na wykonać poniższe zadanie:

Przedstaw za pomocą zdjęcia, rysunku lub innej pracy plastycznej, co robisz, by pozbyć się stresu i się odprężyć

·   Swoją odpowiedź należy zamieścić na Instagramie z hasztagami #KonkursSuperBetter i #zatraconewinnymswiecie lub wysłać na email ksiazki1924@gmail.com z tematem "SuperBetter - konkurs".
·   Będzie mi bardzo miło, jeśli zaobserwujecie bloga, fanpage lub instagrama. Możecie też udostępnić link do konkursu. :)
·   Spośród odpowiedzi, jakie opublikujecie/wyślecie mailem, wybiorę tę, która najbardziej mi się spodoba.
·   Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 7 dni od zakończenia konkursu. Zwycięzcę powiadomię mailowo o wygranej i ma on trzy dni na podanie swoich danych do wysyłki.
·   Wysyłka tylko na terenie Polski. Nie odpowiadam za zgubione przez pocztę przesyłki. 

Powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz