wtorek, 21 marca 2017

Recenzja #115: Magia olewania - Sarah KnightTytuł: Magia olewania
Autor: Sarah Knight
Wydawnictwo, rok wydania: Muza, 2017
Ilość stron: 206

Książka dla tych wszystkich, którzy pracują za dużo, za mało wolnych chwil spędzają na rozrywce i nigdy nie mają wystarczająco dużo czasu dla ludzi i spraw, które naprawdę ich uszczęśliwiają.
Dzięki tej książce dowiesz się:

Dlaczego przejmowanie się tym, co pomyślą inni jest twoim najgorszym wrogiem i jak przestać to robić.
Jakie są proste kryteria oddzielania tego, czym powinniśmy się przejmować od tego, czym nie warto zaprzątać sobie głowy.
Jak praktykować sztukę nieprzejmowania się nieistotnymi rzeczami i prośbami oraz nielubianymi ludźmi, nie zachowując się jednocześnie w sposób bezduszny i lekceważący.
Jak opanować sztukę mówienia „nie” rzeczom nieważnym, co doprowadzi do zmiany twojego życia.

I o wiele więcej!

Sarah Knight pewnego dnia postanowiła zmienić swoje życie i stać się panią własnego czasu. Zrezygnowała z pracy, a zaczęła pracować na zlecenie jako wolny strzelec. Dzięki temu przestała zawracać sobie głowę rzeczami niepotrzebnymi, poświęcając czas, energię i pieniądze jedynie na rzeczy, które naprawdę ją interesowały.
Teraz dzieli się z nami metodą Zero Żalu, dzięki której i my możemy zmienić swoje życia i przestać się przejmować!

Książka podzielona jest na cztery części, które po kolei przedstawią wam kroki metody Zero Żalu. Zaczynając od wstępu i wyjaśnienia kolejno przechodzicie do podjęcia decyzji, odpuszczania sobie i ostatecznie do tego, jak odpuszczanie sobie zmienia życie.
Każda z części jest podzielona z kolei na podrozdziały, które są bardzo dobrze wytłumaczone, często też z przywołanymi przykładami i historiami samej autorki.

Dzięki książce możemy dostrzec, jak wiele czasu, energii i pieniędzy poświęcaliśmy na rzeczy, które właściwie nas nie obchodzą. Autorka pokazuje nam jak problematyczne mogą być sytuacje, którymi stresują się ludzie, gdy naprawdę okazują się być bezsensowne. Przy okazji można nabrać do siebie odrobiny dystansu i przestać przejmować się zdaniem innych na nasz temat.
W Magii olewania w części spotkałam się już z praktykami, które sama stosuję. Jednak warto jest poznać  nowe rady i zastosowania.
Do tego książka jest napisana w bardzo humorystyczno-ironiczny sposób, co nie każdemu może się spodobać, ale jak dla mnie wypada na plus.

Magię olewania uważam za przydatną książkę, można się z niej nauczyć kilku nowych i przydatnych rzeczy. To ciekawie napisany antyporadnik.
Jeśli jeszcze nie zaczęliście stosować metody olewania nieważnych dla was rzeczy lub macie z nią problem, warto jest zapoznać się z Magią olewania. A nawet jeśli już zaczęliście, to być może tak jak ja znajdziecie tam nowe porady.

 Za możliwośc przeczytania dziękuję wydawnictwu:


1 komentarz:

  1. Ciekawie brzmi. Mi przydałby się taki poradnik ^^
    Pozdrawiam, pozeram-ksiazki-jak-ciasteczka.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń