wtorek, 11 kwietnia 2017

Recenzja #116: Mindfulness. Droga do kreatywności - Danny PenmanTytuł: Mindfulness. Droga do kreatywności
Autor: Dr Danny Penman
Wydawnictwo, rok wydania: Edgard, 2017
Ilość stron: 159

Książka o tym, w jaki sposób zwiększyć swoją kreatywność, radzić sobie z wyzwaniami, mieć więcej wolnego czasu i żyć pełnią życia!Mindfuness. Droga do kreatywności prezentuje czterotygodniowy program medytacyjny dla osób, które chcą otworzyć się na twórczą zabawę i płynącą z niej radość, nauczyć się sztuki dostrzegania nowych idei i pomysłów oraz jeszcze lepszego radzenia sobie z chaosem i zamętem w naszym świecie. To również doskonały przewodnik dla osób wykonujących pracę wymagającą kreatywnego podejścia, artystów i tych wszystkich, którzy chcą, aby ich życie zwolniło i pojawiło się w nim więcej wolnego czasu.Zdarza się, że wiele z nas ma problem z kreatywnością. Choć myślimy i myślimy, nie jesteśmy w stanie niczego wymyślić. I tutaj z pomocą przychodzi nam medytacja. Była ona czymś, czego już dawno chciałam spróbować, jednak nigdy nie było okazji. Dzięki Mindfulness. Droga do kreatywności w końcu mi się to udało, a przy okazji poprawiłam moją kreatywność!

W pierwszej części książki przeczytacie o tym, czym jest kreatywność, a także o uważności nawykach. Dowiadujecie się też skąd biorą się problemy z kreatywnością i uważnością. Nie jest to część obowiązkowa do czytania, ale mimo to warto to zrobić, gdyż przy okazji można dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy.

W dalszej części znajdziecie cztery rozdziały, każdy z nich odpowiadający każdemu tygodniu medytacji. Zaczynacie od najbardziej podstawowej formy, by kolejno przejść do coraz bardziej złożonej. Dowiadujecie się też, czego możecie się nauczyć w tym tygodniu i znaleźć dodatkowe sposoby.
Ostatni rozdział jest poświęcony kryzysowi, które możliwie przydarzy nam w piątym tygodniu i jak radzić sobie z tymi trudnościami. Opisuje w nim techniki, które mogą nam w tym pomóc.

Razem z książką otrzymujemy także płytę CD. Znajdziecie na niej instrukcje dotyczące tego, jak medytować, czyli po prostu polecenia do wykonania.
Znajdziecie tu także wiele przykładowych historii innych osób, które pomagają lepiej wszystko zrozumieć.

Po tych kilku tygodniach praktykowania mogę stwierdzić, że Mindfulness pomogło poprawić moją kreatywność. Zdecydowanie będę starać się to kontynuować.
Jeśli także macie problem z kreatywnością albo po prostu chcecie zacząć medytować i przy okazji czerpać z tego inne korzyści, to Mindfulness. Droga do kreatywności będzie do tego odpowiednia.

 Za możliwośc przeczytania dziękuję wydawnictwu:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz