wtorek, 20 grudnia 2016

Recenzja #107: Jestem tu i teraz. Projekt mindfulness - Alexandra Frey, Autumn TottonTytuł: Jestem tu i teraz. Projekt mindfulness
Autor: Alexandra Frey, Autumn Totton
Wydawnictwo, rok wydania; Muza, 2016
Ilość stron: 264

„Jestem tu i teraz. The Mindfulness Project” zawiera ponad 80 prostych, interaktywnych ćwiczeń na rozwijanie kreatywności i ciekawości świata. Wykonywanie poszczególnych zadań przywraca utraconą łączność z ciałem i umysłem. Można wykonać wszystkie ćwiczenia albo tylko te, które odpowiadają bieżącym potrzebom.

Minimalistycznie zaprojektowany, estetyczny brulion zachęca czytelnika do wzięcia spraw w swoje ręce i zajęcia się swoim życiem. Jest w czym wybierać. Można rysować, tworzyć listy czy zapisywać własne emocje. Telefoniczny detoks przywróci równowagę umysłową, jedno z zadań pomoże w zwalczeniu bezsenności, a „strona gniewu” pozwoli dać upust negatywnym emocjom. Książka zawiera liczne instrukcje, odnośnik do krótkiego kursu medytacji oraz przestrzeń do prowadzenia zapisków z poczynionych postępów. Jestem tu i teraz. The Mindfulness Project to zbiór ćwiczeń, które pomogą nam wypracować większą uważność, bo jak twierdzą autorki, można w sobie taką wypracować. To metoda radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami i przeżywania chwili tu i teraz z pełną uwagą.

Ćwiczeń w książce jest całkiem sporo, bo aż 80. Możecie robić wszystkie lub tylko te, które was zainteresują. W ćwiczeniach możecie rysować, tworzyć listy i opisywać własne emocje. Możecie wyrazić swoje negatywne emocje na „stronie gniewu”, znaleźć przyjaciela kamyka, wyzwolić się z macek bezsenności i sporządzać notatki jak się w danej chwili czujecie. Do tego znajdziecie tutaj zasady i quiz mindfulness oraz propozycję medytacji, w której pomogą wam filmiki stworzone przez Tarę Brach: iamherenow.com


Niebieska okładka podobna do faktury jeansu od razu przyciąga nasz wzrok. Tak samo jak grzbiet, który bez trudu można dojrzeć na półce pomiędzy innymi książkami. Do tego jest niewielka, dość elastyczna i bez trudu zmieści się wszędzie.

Dzięki Mindfulness Project mamy okazję spojrzeć obiektywnie na samych siebie, bez samokrytycznego myślenia. Możemy dzięki niej zrozumieć jak emocje wpływają na nas i nasze myślenie. Wsłuchać się w siebie i zignorować dręczące nas teraz problemy. Oprócz tego możecie rozwijać swoją kreatywność, stwarzając własne zadania.

Jestem tu i teraz zdecydowanie uczy nas jak wyjść ze swojej strefy komfortu i poznać dokładniej otaczający nas świat. Świetny pomysł na prezent, dzięki któremu można zacząć zmieniać swoje myślenie wraz z nowym rokiem!


Za możliwośc przeczytania dziękuję wydawnictwu:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz