czwartek, 8 października 2015

Filmowe zapowiedzi: Październik 2015



Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…

Premiera : 2 października 




Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być. Film powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak'n'Roll.

Premiera : 2 października 




W filmie Ben Whittaker, 70-letni wdowiec, który odkrył, że emerytura nie jest wcale taka wspaniała. Dlatego wykorzystuje nadarzającą się okazję, aby wrócić do aktywnego życia i zatrudnia się jako starszy stażysta w redakcji strony internetowej poświęconej modzie, założonej i prowadzonej przez Jules Ostin.

Premiera : 2 października 






Zarząd Hotelu Transylwania zmienił nieco regulamin i teraz pośród upiorów mogą w nim mieszkać także ludzie. No, ci nieco bardziej odważni ludzie. Ale Drac nie wszystko widzi w różowych (czy może raczej czarnych) barwach, obawia się bowiem, że jego półczłowieczy-półwampirzy wnuk nie przejawia symptomów wampira… Zamierza więc, łącząc siły z Frankiem, Murrayem i Griffinem, poddać go wampirzemu treningowi.
To jednak nie wszystko. Hotel zapragnął odwiedzić Vlad, bardzo, bardzo, bardzo stary (i staroświecki) ojciec Draca. Sytuacja komplikuje się, gdy Vlad dowiaduje się, że jego wnuk nie jest wampirem czystej krwi, a Hotel Transylwania mogą odwiedzać ludzie…

Premiera : 9 października 




John Connolly i James "Whitey" Bulger jako chłopcy dorastali razem na ulicach południowego Bostonu. Teraz jako dorośli mężczyźni spotkają się ponownie. Connolly pracuje w bostońskim biurze FBI, a Whitey został ojcem chrzestnym irlandzkiej organizacji mafijnej. Mężczyźni rozpoczynają współpracę w celu zdemaskowania i zniszczenia włoskiej mafii, co ma zapewnić ochronę Whitey'owi. Wkrótce układ wymyka się bohaterom spod kontroli. 

Premiera : 16 października 




Lainey i Jake spali ze sobą tylko raz, ale za to ten pierwszy. Kilka lat później, wpadają na siebie przypadkiem. Jake to nałogowy kobieciarz, a Lainey uzależniła się od niewłaściwego faceta, który ma żonę i dziecko w drodze. Na kilometr widać, że są dla siebie stworzeni, tylko oni wciąż tego nie wiedzą. Może wszystko by się zmieniło, gdyby tylko przestali sypiać z innymi... 

Premiera : 16 października 




Adam Jones to charyzmatyczny szef kuchni, który w młodym wieku zyskał rozgłos jako guru paryskich restauratorów. Podążał własną ścieżką i tworzył intrygujące połączenia smaków. Nie udźwignął jednak ciężaru sławy, zniknął z pierwszych stron gazet i rozpłynął się w powietrzu. Teraz, wolny od wszelkich uzależnień, próbuje swoich sił w sercu kulinarnego Londynu. Gromadzi doborową załogę, by stworzyć najlepszą restaurację na świecie. Czy, kierując grupą utalentowanych ekscentryków, zdoła wspiąć się na kulinarny Olimp? Czy uczucie do pięknej Helene nie przeszkodzi mu w zdobyciu upragnionej, trzeciej gwiazdki Michelin?

Premiera : 23 października 




Piotruś Pan to nowe podejście do historii klasycznych postaci stworzonych przez J.M. Barriego. Film opowiada historię osieroconego chłopca, który trafia do magicznej Nibylandii. Będzie się tam bawił i stawiał czoła niebezpieczeństwom, a w końcu odkryje swoje przeznaczenie — zostanie bohaterem, którego już na zawsze wszyscy będą znali jako Piotrusia Pana.

Premiera : 23 października 




Wszystko zaczyna się od wyprawy po serce morskiego potwora. Zaborcza i wyniosła królowa gotowa jest poświęcić niejedno życie, żeby osiągnąć swój cel – urodzić upragnionego syna. Popadający w szaleństwo nieobliczalny król oddaje rękę swojej pięknej i niewinnej córki zdeformowanemu olbrzymowi. Dwie tajemnicze siostry zabiegają o względy lubieżnego władcy. Stawką są wieczna młodość i nieustające piękno, ale wygrać może tylko jedna z nich. W każdym człowieku kryje się potwór. A miłość, piękno i marzenia mają swoją wysoką cenę. 

Premiera : 30 października 




Wydaje się, że to nie dom odwiedzały duchy, nawiedzona jest… TA rodzina. Po przeprowadzce w nowe miejsce, daleko od domu, po którego ścianach spłynęło tyle krwi, Katie i jej rodzina próbuje rozpocząć nowe życie w spokojnym Palo Alto w słonecznej Kalifornii. Ale słońce wybrzeża nie rozjaśni mroku tajemnic, które sprawiają, że duchy podążają za rodziną Katie.

Premiera : 30 października 


12 komentarzy:

 1. Chyba tylko na "Marsjanina" i "Chemię" czekam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam na "Chemii" - wydaje mi się, że jeden z najlepszych polskich filmów. Choć nieco bardziej komercyjny, a nie typowy dramat o chorobie, na jaki byłam przygotowana. Ale mimo wszystko pozytywnie mnie zaskoczył. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chemia jest mega filmem, oglądałam i zrobił na mnie ogromne wrażenie, buzka

  http://nataliazarzycka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, że film zbiera świetne opinie. To tylko wzmacnia ochotę by go obejrzeć ;)

   Usuń
 4. no no jest cos co bym sobie obejrzala :D Dobrze tak sobie wejsc na bloga i dostac dawke newsow :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jak zawsze miło jest odpowiadać na twoje komentarze :D

   Usuń
 5. Byłam z moim Chłopakiem na ,,Marsjaninie", jestem pozytywnie zaskoczona, bo myślałam, że będę się nudzic (nie lunie dwugodzinnych filmow), ale był wciagajacy!:) , Chemie bym poszla i na Ugotowanego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie pozycje, które wymieniłaś są niezwykle interesujące i sama bym się na nie wybrała :D

   Usuń
 6. O matko, nawet nie wiedziałam, że czeka na nas tyle ciekawych premier filmowych! Bardzo chętnie zobaczyłabym Marsjanina, choć najpierw chcę oczywiście przeczytać książkę. Oprócz tego Ugotowany, Hotel Transylwania 2, Praktykant (świetny zwiastun!) oraz Pan, bo od dziecka mam fioła na punkcie Piotrusia.

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie ma co ukrywać, że w tym miesiącu jest tego sporo :D Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci powodzenia w oglądaniu ;)

  OdpowiedzUsuń