piątek, 23 października 2015

Najlepsze cytaty z książki "Confess" Colleen Hoover


„Confess” – Colleen Hoover


 Auburn Reed ma całe życie zaplanowane. Jej cele są w zasięgu wzroku i nie ma miejsca na błędy. Ale kiedy wchodzi do studia sztuki w Dallas w poszukiwaniu pracy nie spodziewa się tego, że znajdzie tam głęboką fascynację enigmatycznym artystą, Owenem Gentry.
Choć raz Auburn podejmuje ryzyko i podąża za głosem serca, tylko po to,  by odkryć, że Owen ma tajemnice. Jego przeszłość zagraża zniszczeniem wszystkiego, co jest ważne dla Auburn, a jedynym wyjściem, by jej życie wróciło na właściwe tory, jest odcięcie się od Owena.
Ostatnią rzeczą jakiej Owen chce jest stracenie Auburn, ale nie udaje mu się jej przekonać, że prawda jest czasem tak subiektywna, jak sztuka. Wszystko,  co może zrobić, by uratować ich związek jest wyznanie. Ale w tym wypadku, wyznanie może być dużo bardziej niszczące niż same grzechy…
Źródło: goodreads.com; tłumaczenie: własne

Zachęcamy do udziału w naszym konkursie! 


Wiesz, to mogłoby być przeznaczenie.

Czasami, żeby ocalić jakiś związek, musisz go najpierw poświęcić.

Bo to nie mięśnie czynią człowieka silnymi. Tylko tajemnice. Im więcej sekretów skrywasz, tym silniejszy jesteś w środku.

- Czasami nie mamy drugich szans, Owen. Czasami rzeczy po prostu się kończą.
Krzywi się.
- My nawet nie mieliśmy pierwszej szansy.

Bezinteresowności. To powinno być podstawą każdej relacji.

- Nigdy nikomu nie powiedziałam, co się dzieje w mojej głowie, kiedy zasypiam.
Jego dłoń zatrzymuje się na moim ramieniu.
-Co się dzieje w twojej głowie?
Rozchylam powieki i spoglądam w jego oczy.
-Myślę o ludziach, którzy mogliby umrzeć zamiast ciebie.Boję się, że nigdy nie przestanę porównywać mojego teraźniejszego życia bez niego z momentami, kiedy z nim byłam.

- Czasami tęsknię za nimi tak bardzo, że boli mnie tutaj. – bije się pięścią w serce. – Czuję się tak, jakby ktoś ściskał moją klatkę piersiową całą siłą tego cholernego świata.

Moja mama mówi, że są ludzie, których spotykasz i poznajesz, ale są też ludzie, których spotykasz, a już ich znasz.

To niesamowite, jaki dystans między dwojgiem ludzi może stworzyć prawda.

Jeśli jakaś osoba naprawdę się o ciebie troszczy, więcej przyjemności sprawi jej to, jak ty się przez nią czujesz, a nie to, jak ona czuje się przez ciebie.

- Myślę, że miłość jest trudna do zdefiniowania. – mówię. – Możesz kochać poszczególne cechy pewnej osoby, ale nie kochać jej ogólnie.

- Nikt nie patrzy na ciebie tak, jak ja.
- Nikt nie rozumie cię tak, jak ja.
- Nikt nie sprawia, że twoje serce wali tak mocno tak, jak ja.
Przyciska dłoń do mojej piersi, nad sercem.
- I nikt inny nie zasługuje na to, by być w tobie, jeśli najpierw nie dotarł tutaj.

 
Niektóre sekrety nigdy nie powinny przekształcić się w wyznania.

Każdego dnia swojego życia czuję się tak, jakbym wchodził po ruchomych schodach, które wciąż poruszają się w dół. I nieważne jak szybko biegnę, żeby spróbować dotrzeć na szczyt, pozostaję w tym samym miejscu, biegnąc donikąd.

- Jeśli nikt tego nie przeczyta, to nie jest wyznanie. To po prostu tajemnica, którą z nikim się nie dzielisz.

Zawsze będę cię kochała, nawet jeśli nie powinnam.

Zawsze będę cię kochał, nawet kiedy nie będę już mógł.

4 komentarze:

 1. o booooże!!! *-*
  chce,muszę,potrzebuję przeczytać tą książkę. cholera, hoover w ciągu kilku stron "hopeless" została jedną z moich ulubionych autorek.kocham w jej książkach dosłownie wszystko :styl pisania,pomysły,masę emocji zawartych niemal w każdym rozdziale,poczucie humoru,bohaterów,no wszystko. przeczytałam wszystkie jej książki wydane w polsce,ale na "confess" mam już od dawna taką ochotę,że chyba sięgnę,tak jak wy,po anglojęzyczną wersję. a po tych cytatach mam jeszcze większą potrzebę,aby to przeczytać.cudowne są ♥
  chciałam się jeszcze tylko spytać czy czytałyście może "byliśmy łgarzami" i "niezbędnik obserwatorów gwiazd"? bo jestem bardzo ciekawa waszych opinii na temat tych książek :D
  na koniec życzę wam jeszcze udanego dnia jutro na tych targach w krakowie ♥ (a co do tego,że niestety się nie spotkamy tam to rzeczywiście szkoda bo poznać was i pogadać to byłoby niczym wygrana w lotto,ale może jeszcze kiedys nam sie uda zwłaszcza,że jak widzę wy również jesteście ze śląska :D) także bawcie sie dobrze ♥ a ja tymczasem może napiszę coś na ten wasz konkurs :3 miłej nocki życzę :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, Hoover jest cudowna <3 Jej książki można czytać i czytać, a dalej nie ma się dość! Jest polskie tłumaczenie Confess, więc nawet nie musisz czytać po angielsku. :)
   Obie mamy w planach, ale tyle nowości jest wydawanych, że nie ma czasu po nie sięgnąć. :( Ale się postaramy!
   Dziękujemy! Będziemy (przynajmniej ja) na targach w Katowicach, więc to kolejna okazja. :D
   Miłej nocy! :3

   Usuń
 2. Już nie nadążam z czytaniem książek. Myślałam, że moja lista 'must read' będzie coraz krótsza, ale nie ma tak dobrze ;) właśnie dopisałam do niej kolejną książkę ;p
  Pozdrawiam, Lunatyczka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lista książek do przeczytania nie ma końca, a czas jak na złość nie chce być z gumy.. Cieszę się, że Ci się spodobała! :)
   Pozdrawiamy!

   Usuń