niedziela, 3 stycznia 2016

Książkowe zapowiedzi: Styczeń 2016 (część II)

 


Złe dziewczyny nie umierają – Katie Alender
Seria: Złe dziewczyny nie umierają #1

 

Alexis ucieka w fotografowanie i trzyma się na uboczu, jak niejedna nastolatka. Nie każdy jest urodzoną cheerleaderką. Zresztą jak się żyje z takimi rodzicami, nie ma w tym nic dziwnego. Młodsza siostra Alexis, trzynastoletnia Kasey, też jest specyficzna, z tym swoim zbzikowaniem na punkcie starych lalek. W sumie życie Alexis, choć trochę wyobcowane, nie odbiega od normy. Tak się przynajmniej wydaje…
Nagle sprawy wymykają się spod kontroli. Staje się jasne, że złowróżbne sygnały to był dopiero przedsmak prawdziwej grozy. Kasey zaczyna się zachowywać jeszcze bardziej niepokojąco niż wcześniej: jej błękitne oczy skrzą czasem zielonym blaskiem, pamięć odmawia jej posłuszeństwa, a słowa… słowa, które wypowiada, są żywcem wyjęte z dawnych epok. Kasey z radosnej kolekcjonerki lalek zmienia się w uosobienie zła. Dziwne rzeczy dzieją się też w domu. Drzwi otwierają się i zamykają, pchane niewidzialną ręką, woda sama się gotuje, klimatyzacja, choć wyłączona, przepełnia całe wnętrze chłodem.
Początkowo Alexis bierze te sytuacje za urojenia, ale wkrótce zdaje sobie sprawę, że wszystko dzieje się naprawdę i tylko ona może podjąć walkę z czającym się zagrożeniem i ratować siostrę. Tylko czy zielonooka potworna dziewczynka to wciąż ta sama osoba co wcześniej?

Data wydania: 13 stycznia 2016


Dwa serca – Sandi Lynn 
Seria: Miłość, pożądanie i… #2
Jest miłość, która boli. I jest miłość, która koi ból.
Liam Wyatt, brat Oliviera z powieści Dwie miłości, współwłaściciel światowego koncernu, milioner i playboy. Może mieć każdą kobietę, ale pragnie tylko jednej…
Avery Lewis skończyła studia prawnicze i przeniosła się do Nowego Jorku, do pracy w renomowanej kancelarii. Chce zacząć wszystko od nowa. Skupić się wyłącznie na karierze. Zapomnieć o dzieciństwie, o ojcu, który ją porzucił, o złamanym sercu. I wtedy w jej życie wkracza Liam i wywraca je do góry nogami. Nigdy jeszcze żaden mężczyzna nie działał na nią tak jak Liam. Czy Avery zdoła pokonać paniczny strach przed kolejnym zranieniem? Czy miłość Liama zdoła zburzyć mur, jaki Avery wzniosła wokół siebie?

Data wydania: 14 stycznia 2016Kłamstwa o prawdzie – Courtney C. StevensCzasem ciężar tego, co się stało, jest zbyt wielki, by go nieść. Ale miłość daje siłę, by go zrzucić.

Dla siedemnastoletniej Sadie życie skończyło się rok temu. W dniu wypadku, w którym zginął jej przyjaciel Trent, a na jej twarzy i ciele zostały blizny. Boi się wyjść z domu, cierpi na ataki paniki. Rozumie ją tylko brat Trenta, Max. Po tragedii wyjechał z rodzicami, ale codziennie piszą do siebie maile.

Teraz Max wraca. Sadie boi się, jak zareaguje, gdy zobaczy jej okaleczoną twarz. Jednak Max patrzy na jej blizny i nie odwraca wzroku. I wie o postanowieniach, które Sadie każdego wieczoru pisze na piasku plaży. To lista rzeczy, które musi zrobić, zanim będzie gotowa zapomnieć o przeszłości. Lista – zdawałoby się – niemożliwych do wykonania celów, które musi osiągnąć, żeby znów zacząć żyć.
 Data wydania: 19 stycznia 2016Pięć sposobów na upadek – K.A. Tucker
Seria: Dziesięć płytkich oddechów #4Czasami nie możesz czegoś zmienić – a czasami nie chcesz. Odkryjcie historię Bena w czwartym już tomie serii autorstwa K.A. Tucker, nagradzanej za sympatyczne postacie, gorące romanse i zaskakujące zwroty akcji.

Data wydania: 20 stycznia 2016Biała róża – Amy Ewing
Seria: Klejnot #2


Violet ucieka. Po tym, jak Diuszesa przyłapała ją z Ashem, dziewczyna nie ma innego wyjścia, jak uchodzić z Klejnotu, inaczej i ją i jej ukochanego czeka śmierć. Jednak opuszczenie najpiękniejszego kręgu Samotnego Miasta nie jest łatwe. Violet i Ashowi towarzyszy Raven, na której eksperymenty hrabiny odcisnęły piętno. Listy gończe za Ashem wiszą na każdej ulicy. Gwardziści niestrudzenie polują na zbiegów. Gdzieś tam, na Farmie, jest obiecany przez Luciena Azyl, a w nim ktoś, kto wstrząśnie całym światem Violet. Już niebawem dziewczyna odkryje, że jej Augurie są o wiele bardziej potężne niż myślała i że całe Samotne Miasto dojrzało do buntu. Czy Violet znajdzie w sobie dość odwagi, by dołączyć do Sprzysiężenia Czarnego Klucza i wystąpić przeciwko wszystkiemu, co dotąd znała?

Data wydania: styczeń 2016


Odkąd cię nie ma – Morgan MatsonZanim Emily poznała Sloane nie chodziła na imprezy, nie rozmawiała z chłopakami, nie robiła niczego szalonego. Sloane wtargnęła niczym tornado do jej życia i przewróciła je do góry nogami. Tuż przed rozpoczęciem szalonego lata Sloane nagle zniknęła. Żadnych telefonów, wiadomości. Ani śladu po przyjaciółce. Znaleziono jedynie przypadkową listę rzeczy do zrobienia. A na niej 13 wybranych przez Sloane dziwacznych zadań, których Emily na pewno sama z siebie by nigdy nie zrobiła. Okazuje się jednak, że wykonanie ich naprowadzi na ślad zaginionej przyjaciółki. Dla Emily wyzwanie dopiero się zaczyna!

Data wydania: styczeń 2016  

4 komentarze:

 1. Zapowiada się ciekawie. Na pewno sięgnę po którąś z tych książek. A może i po wszystkie, kto wie. :)

  Pozdrawiam,
  http://kozlovskaiza.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja staram się nadrabiać zaległości, a tu ciągle nowe książki są wydawane i trudno po którąś sięgnąć. Mam nadzieję, że Tobie się uda. ;>

   Usuń
 2. Widzę trzy interesujące pozycje, ech, muszę zapisać, bo znowu zapomnę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę interesujących propozycji się nazbierało. Miło, że coś dla siebie znalazłaś. :)

   Usuń