wtorek, 3 stycznia 2017

Filmowe zapowiedzi: Styczeń 2017


Assassin’s Creed


Dzięki przełomowej technologii Callum Lynch doświadcza przygód swojego przodka, asasyna Aguilara, żyjącego w XV-wiecznej Hiszpanii. Wkrótce podejmuje walkę z potężnymi templariuszami.

Premiera: 6 stycznia


Sing


Aby uratować swój teatr przed ruiną, miś koala Buster Moon organizuje konkurs piosenki.

Premiera: 6 stycznia


Po prostu przyjaźń


Wielowątkowa, wzruszająca komedia o grupie przyjaciół, których relacje - w obliczu życiowych przeciwności - zostają wystawione na niejedną próbę.
Alina i Marian (Sonia Bohosiewicz i Marcin Perchuć) w zaskakujący sposób wygrywają wielkie pieniądze; to, w jaki sposób się nimi podzielą, wcale nie jest takie oczywiste. Ivanka (Magdalena Różczka), singielka i bizneswomen, chce mieć dziecko nie wiążąc się z mężczyzną; ma jej w tym pomóc serdeczny przyjaciel Patryk (Bartłomiej Topa). Filip (Kamil Kula) ryzykuje twarz i karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików Jadźki (Aleksandra Domańska). Stateczny profesor (Krzysztof Stelmaszyk) odmawia nieprzyzwoitej prośbie przyjaciela (Przemysław Bluszcz), ale w tajemnicy przed nim porywa się na rzecz niemal karkołomną.
Tymczasem zgrana paczka przyjaciół (Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Domańska, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Marcin Perchuć) jak co roku wyrusza w góry. Tam odkrywają tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie.
Co wybiorą? Lojalność czy pieniądze? Przyjaźń czy miłość? Prawdę czy kłamstwo? Własne czy cudze szczęście? Każdy wybór dla bohaterów komedii "Po prostu przyjaźń" oznacza tarapaty. Kto im pomoże? Wiadomo: przyjaciele. Bo przyjaźń, jak żadna inna inwestycja, zawsze się opłaca.

Premiera: 6 stycznia


Powidoki


Charyzmatyczny malarz Władysław Strzemiński nie godzi się z socrealizmem i pozostaje wierny swojej drodze artystycznej.

Premiera: 13 stycznia


Wielki Mur


Elitarna jednostka do spraw specjalnych próbuje uczynić z jednej z najbardziej ikonicznych budowli świata - Wielkiego Muru Chińskiego - ostatni bastion dla ludzkości.

Premiera: 13 stycznia


Konwój


W jednym z największych aresztów śledczych, kierowanym przez dyrektora Nowackiego (Janusz Gajos), dochodzi do zabójstwa więźnia. Rozpoczyna się śledztwo. Na przesłuchanie zostaje wezwany sierżant Berg (Przemysław Bluszcz), jeden z uczestników konwoju sprzed dwóch lat, o którego przebiegu nikt nigdy nie chciał opowiadać, a który może mieć coś wspólnego z popełnioną zbrodnią. Mimo zmowy milczenia, dociekliwy prokurator (Łukasz Lewandowski) zaczyna stopniowo odkrywać szokującą prawdę… 
Konwój, dowodzony przez sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz), transportował przestępcę, pseudonim Nauczyciel (Ireneusz Czop), oskarżonego o zamordowanie dwóch funkcjonariuszy służby więziennej i ich rodzin. Więzień został uznany za niepoczytalnego i skierowano go do szpitala psychiatrycznego. Nie wszyscy pogodzili się z takim scenariuszem…


Premiera: 13 stycznia


La La Land


Los Angeles. Pianista jazzowy zakochuje się w początkującej aktorce.

Premiera: 20 stycznia


SplitKevin, człowiek z co najmniej 24 osobowościami, jest zmuszony do uprowadzenia trzech nastolatek. Podczas ich przetrzymywania, ostateczna osobowość - "Bestia" zaczyna się materializować.

Premiera: 20 stycznia


Dlaczego on?


Ojciec zabiera rodzinę na Boże Narodzenie do córki i zaczyna konkurować z jej chłopakiem.

Premiera: 20 stycznia


Resident Evil: Ostatni rozdział


Alice wraz z innymi wyrusza do Ula, aby zniszczyć Czerwoną Królową, która ma na celu wyeliminowanie rasy ludzkiej.

Premiera: 27 stycznia


Amerykańska sielanka


W spokojnej dzielnicy zwyczajna, amerykańska rodzina prowadzi szczęśliwe życie do momentu, kiedy w mieście dochodzi do zamachu terrorystycznego, a główną podejrzaną staje się córka przykładnej rodziny.

Premiera: 27 stycznia

7 komentarzy:

 1. Ciekawy post ;)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Może suszę się na któryś z filmów w najbliższym czasie :)
  http://blogosfera4girls.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy post, może wybiorę się na Split :)

  http://tuczarniamotyli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bym raczej chciala 3 zobaczyc. Ztej listy :) pozdrawiam i zapraszam so siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Może co prawda jestem za duża już na bajki, ale interesuje mnie Sing :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo chciałam iść na Assasina, ale gdzieś czytałam, że to klapa roku. Za to Resident Evil to must have jak dla mnie! :D

  Pozdrawiam,
  http://kozlovskaiza.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń