wtorek, 21 lipca 2015

Read in English #3: Confess - Colleen HooverTytuł: Confess
Autor: Colleen Hoover
Wydawnictwo, rok wydania: Atria Books, 2015
Ilość stron: 306


    Auburn Reed ma całe życie zaplanowane. Jej cele są w zasięgu wzroku i nie ma miejsca na błędy. Ale kiedy wchodzi do studia sztuki w Dallas w poszukiwaniu pracy nie spodziewa się tego, że znajdzie tam głęboką fascynację enigmatycznym artystą, Owenem Gentry.
Choć raz Auburn podejmuje ryzyko i podąża za głosem serca, tylko po to,  by odkryć, że Owen ma tajemnice. Jego przeszłość zagraża zniszczeniem wszystkiego, co jest ważne dla Auburn, a jedynym wyjściem, by jej życie wróciło na właściwe tory, jest odcięcie się od Owena.
Ostatnią rzeczą jakiej Owen chce jest stracenie Auburn, ale nie udaje mu się jej przekonać, że prawda jest czasem tak subiektywna, jak sztuka. Wszystko,  co może zrobić, by uratować ich związek jest wyznanie. Ale w tym wypadku, wyznanie może być dużo bardziej niszczące niż same grzechy…
Źródło - http://yasminwithane.tumblr.com

Źródło: goodreads.com; tłumaczenie: własne

Zawsze będę cię kochał, nawet kiedy nie będę już mógł.

Czy istnieje coś takiego jak przeznaczenie? Przypadek? To pytanie niejednokrotnie pojawia się podczas czytania tej książki. W dzisiejszych czasach niektórzy z nas popukają się w czoło, gdy im o tym wspomnimy, ale znajdzie się taka część, która głęboko w to wierzy i czeka na swoje przeznaczenie…
Confess opowiada o historii dwójki młodych osób, które połączyło przeznaczenie. Czy to jest możliwe? Okazuje się, że tak.

Auburn pomimo młodego wieku, straciła już swoją wielką miłość. Jednak w dalszym ciągu ma swój cel w życiu, ma o co walczyć. Jest wrażliwa na sztukę i problemy innych ludzi. Na początku jest osobą, która pozwala innym sobą rządzić, jednak dzięki Owenowi zyskuje wiarę w siebie i jest zdolna walczyć o to co dla niej ważne. Jest zdolna poświęcić swoje własne szczęście, by inni mogli być szczęśliwi. Podziwiałam jej odwagę i z całego serca życzyłam jej szczęścia.
Owen od kiedy skończył 16 lat nie ma łatwego życia. Stracił matkę i brata w wypadku samochodowym i od tego czasu nie dogaduje się z ojcem. Malowanie jest jedyną ważną dla niego rzeczą. Jest skory do poświęceń, zabawny, silny, umie walczyć o to co czego pragnie, ale jednocześnie mierzy się ze swoimi demonami.

Jedna z prac Owena
Wiesz, to mogłoby być przeznaczenie.

Razem Owen i Auburn tworzyli bardzo dojrzałą parę, którą łączy wielkie uczucie. Bardzo łatwo wczuć się ich sytuację i zrozumieć targające nimi wątpliwości. Zdecydowanie zostaną jedną z moich ulubionych par.
Pomysł by połączyć Confess ze sztuką i wyznaniami czytelników okazał się być takim samym strzałem w dziesiątkę, jak połączenie Maybe Someday z muzyką. Dzięki temu jej książki stają się jeszcze bardziej niepowtarzalne. W książce możemy podziwiać obrazy Owena wykonane przez brytyjskiego artystę Danny’ego O’Connor.

Confess z pewnością jest książką z nieszablonowej części New Adult. Jest świetnie dopracowana ze strony fabularnej, jak i wizualnej. Łatwo wzbudza w czytelniku emocjonalną więź z bohaterami. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy na kolejnej, przez co nie można skończyć jej czytać. Od dziś stoi na podium wraz z Maybe Someday w kategorii twórczości pani Hoover. Obie są różne, ale jednocześnie niesamowite, przez co trudno się zdecydować! Colleen Hoover po raz kolejny udowadnia, że zasługuje na swój tytuł królowej New Adult.


Bo to nie mięśnie czynią człowieka silnymi. Tylko tajemnice. Im więcej sekretów skrywasz, tym silniejszy jesteś w środku.


2 komentarze:

 1. Świetny cytat
  http://fashionbyalexandra1999.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy post

  http://justine-and-nicole.blogspot.com/?m=1
  Zapraszamy na naszego bloga

  OdpowiedzUsuń