wtorek, 19 lipca 2016

Recenzja #97: Błąd - Elle KennedyTytuł: Off-Campus #2 - Błąd
Autor: Elle Kennedy
Wydawnictwo, rok wydania; Zysk i S-ka, 2016
Ilość stron: 376

…on lubi zdobywać nie tylko bramki...

John Logan może mieć każdą dziewczynę. Dla gwiazdy hokejowej ligi uniwersyteckiej życie to nieustająca zabawa i szybkie numerki, ale za zabójczym uśmiechem i luzackim wdziękiem kryje się przybierający na sile strach przed nieuchronną przyszłością bez perspektyw, która czeka go po ukończeniu studiów. Spotkanie z seksowną Grace Ivers, studentką pierwszego roku, jest odskocznią, której właśnie tak bardzo potrzebuje… Jednak gdy po bezmyślnym błędzie ona znika z jego horyzontu, Logan postanawia udowodnić, że zasługuje na drugą szansę.

…ale dla niej będzie musiał wejść na wyższy poziom gry…

Po kiepskim pierwszym roku studiów Grace Ivers wraca na uniwerek w Briar starsza, mądrzejsza, a do tego wybiła sobie z głowy aroganckiego hokeistę, któremu niemal oddała dziewictwo. Nie jest już tą naiwną i prostolinijną dziewczyną, która dawała się wodzić za nos, gdy spiknęli się po raz pierwszy. Jeśli John Logan myśli, że ona znów będzie na każde jego skinienie jak wszystkie znane mu hokejowe króliczki, to jest w błędzie. Chce ją odzyskać? Musi się więc mocno postarać. W tej rozgrywce to Grace dyktuje warunki… i ma zamiar dać Loganowi porządny wycisk.
Nie trać czasu na analizowanie głupich czynów głupich ludzi.


Po przeczytaniu Układu nie mogłam się doczekać aż dobiorę się do Błędu i poznam historię Logana. W pierwszym tomie niby trochę coś o nim było, ale nie za wiele, więc ucieszyłam się, że następna książka będzie o nim. Bo nie powiem, była ciekawa jego osoby.
John Logan to członek drużyny hokeja i najlepszy przyjaciel Garretta. Logan pogrąża się w niedoli, ponieważ myśli, że jest zakochany w jego dziewczynie. Wtedy poznaje dziewczynę z pierwszego roku, Grace Ivers. Dziewczynę, która może pomóc zmienić mu jego dotychczasowe życie. Ale jeden błąd przekreśla całą tę szansę. Po zrozumieniu dlaczego postępował źle stara się o drugą szansę z Grace. Ale czy mu się uda?


Traktuję go tak, jakbym sam chciał być traktowany, gdybym znalazł się na jego miejscu. Z cierpliwością i wsparciem, nawet jeśli na to nie zasługuje.

John Logan to typowy szkolny playboy, chyba nawet większy niż Garrett. Kiedy wszyscy jego koledzy po studiach wyruszą w pogoń za marzeniami, on będzie musiał je porzucić, by zając się ojcem i rodzinnym warsztatem. Stara się więc wybawić przez te ostatnie lata wolności. Ale ma już dość tej ciągłem zabawy.
Mimo że Logan jest bardzo sympatycznym gościem, mądrym, odpowiedzialnym, zabawnym, niekiedy naprawdę romantycznym i pomysłowym, to niestety jak dla mnie pozostaje na 2 miejscu za Garrettem.

No i Grace – miła, grzeczna i niewinna, niczym się nie wyróżniająca dziewczyna. Zwraca jednak uwagę Logana, a nawet nie tylko zwraca, bo i przy sobie zatrzymuje. Raz popełniła błąd ufając Loganowi i została zraniona, wyniosła więc z tego lekcję. Ale po tym zamierza być mądrzejsza i nie ulegać tak jego urokowi.
Sympatyczna z niej dziewczyna i w sumie nietrudno ją polubić. Do najulubieńszych może i jej nie zaliczam, ale najbardziej znienawidzoną też nie jest.

Pojawiają się też postacie z Układu, więc możemy śledzić w tle jak dalej toczą się ich losy, ale pojawiają się też nowe, które uzupełniają historię Logana i Grace.

Czasami marzenia naprawdę się spełniają.

Układ bardzo mi się spodobał, był zabawny, wszystko działo się we właściwym tempie i bardzo łatwo się czytało. Błąd również bardzo łatwo i szybko się czyta, jednak jak dla mnie akcja w niektórych miejscach zbytnio przyśpiesza. Wydaje się jakby autorka po prostu przeskakiwała opisy i przez to pozostaje pewien niedosyt.
W poprzedniej części było o gwałcie, przemocy w rodzinie i o tym jak sobie z tym poradzić. Tutaj spotykamy się z alkoholizmem w rodzinie i jaką ta rzeczona rodzina ma wartość. Dla obu bohaterów ich rodziny są bardzo ważne, Logan jest nawet w stanie poświęcić dla niej swoje największe marzenia. Większej konkluzji niestety nie ma.
Nie czuję, że zmarnowałam czas czytając tę książkę. Była odrobinę gorsza od poprzedniczki, ale zawodu nie ma. I zdecydowanie nie mogę się doczekać kolejnego tomu, który jest o Deanie!

 Powiedziała, że gdy się kocha, człowiek ma wrażenie, że jego serce jest przepełnione emocjami i że ukochanej osoby potrzebuje bardziej niż wszystkiego innego na świecie, bardziej niż jedzenia, wody czy powietrza.

4 komentarze:

 1. Bardzo, bardzo mocno chcę przeczytać tą książkę, bo pierwszą część po prostu pokochałam! :)

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  SZELEST STRON

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że ta także Ci się spodoba i będziesz bardziej zachwycona niż ja. :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Wow! Nigdy nie słyszałam o tej książce. ;o Może jednak jest warta uwagi... Hmm <3
  Pozdrawiam, Martyna :)
  http://magia-ksiazek-recenzje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie miała niestety aż tak dobrej reklamy u nas. :( I może Ci się spodoba.. ;)
   Pozdrawiam!

   Usuń