sobota, 8 października 2016

Filmowe zapowiedzi: Październik 2016


Osobliwy dom Pani Peregrine


Podążając za wskazówkami, które zostawił mu ukochany dziadek, Jake odkrywa, że istnieje niezwykły świat poza czasem i przestrzenią, a w nim niezwykłe miejsce, zwane "Osobliwym domem pani Peregrine". Jake poznaje niesamowite moce mieszkańców domu i dowiaduje się, że mają oni potężnych wrogów. Wkrótce przekona się, że jeśli chce ocalić swych nowych przyjaciół, musi nauczyć się korzystać z "osobliwości", którą sam został obdarzony.

Premiera: 7 października 2016


Dziewczyna z pociągu


Załamana rozwodem Rachel spędza dnie na fantazjach o pięknej parze mieszkającej w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wkrótce wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły.

Premiera: 7 października 2016


Wołyń


Ojciec Zosi postanawia wydać ją za najbogatszego we wsi wdowca z dwójką dzieci, nie bacząc na to, że córka kocha ukraińskiego chłopca. Wkrótce życie lokalnej społeczności diametralnie zmienia II wojna światowa.

Premiera: 7 października 2016


Inferno


Robert Langdon budzi się we florenckim szpitalu i za sprawą tajemniczego przedmiotu zostaje celem obławy. Ucieka z pomocą doktor Sienny, podążając śladem wskazówek zawartych w poemacie Dantego.

Premiera: 14 października 2016


Asy bez kasy


Jeśli myślisz, że tylko zawodowiec może zwinąć 17 mln dolarów z pilnie strzeżonego banku, to jesteś w błędzie. Poznaj ekipę nieudaczników, którzy stoją za jednym z najsłynniejszych włamów w historii USA. David, mimo swojego społecznego niedopasowania, stara się rzetelnie wykonywać pracę konwojenta. Dzień w dzień transportuje cudze miliony, marząc o własnej fortunie i o zdobyciu serca koleżanki z pracy. Fantazje stają się realne, gdy David i jego wspólnicy postanawiają wyprowadzić grubą kasę z bankowego skarbca. Ich potencjał kryminalny jest bardzo niski, ale szturm kończy się niespodziewanym sukcesem. Od pełni szczęścia dzielą ich teraz tysiące policjantów i agentów federalnych, więc najtrudniejsze jeszcze przed nimi. Czy świeżo upieczeni milionerzy będą równie skuteczni w zacieraniu śladów, co w rabowaniu banków?

Premiera: 21 października 2016


Jack Reacher: Nigdy nie wracaj


Jack Reacher powraca do kwatery głównej swojego oddziału, gdzie nieoczekiwanie zostaje oskarżony o zabójstwo sprzed szesnastu lat.

Premiera: 21 października 2016


Doktor Strange


"Doctor Strange" jest filmową adaptacją popularnego komiksu, stworzonego przez Stana Lee i Steve'a Ditko. Głównym bohaterem jest znany chirurg, Stephen Strange, który ulega wypadkowi samochodowemu. Nerwy w jego rękach zostają uszkodzone, co uniemożliwia mu dalszą pracę. Odnajduje jednak nowe życie podczas szkolenia na najwyższego czarnoksiężnika Ziemi...

Premiera: 26 października 2016

Księgowy


Affleck wciela się w postać Christiana Wolffa, geniusza matematycznego, którego więcej łączy z liczbami niż z ludźmi. Pod osłoną małomiasteczkowego biura rachunkowego pracuje dla najbardziej niebezpiecznych organizacji przestępczych na świecie w charakterze niezależnego księgowego. Kiedy Wydział ds. ścigania przestępstw Departamentu Skarbu, prowadzony przez Raya Kinga, zaczyna się nim coraz bardziej interesować, Christian podejmuje współpracę z legalnym klientem - nowoczesną firmą specjalizującą się w dziedzinie robotyki. Jej księgowa wykryła niezgodność opiewającą na miliony dolarów. Jednak, kiedy Christianowi udaje się uzyskać prawdziwy obraz sytuacji finansowej firmy i zbliżyć się do odkrycia prawdy, liczba ofiar zaczyna niebezpiecznie wzrastać. 

Premiera: 28 października 2016

6 komentarzy:

 1. chętnie obejrzałabym Osobliwy dom pani Peregrine ale nie udało mi się jeszcze przeczytać książki i mam moralny dylemat, bo lubię najpierw czytać książkę a później oglądać. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie jeszcze długo będą grali go w kinach i uda Ci się wcześniej przeczytać. :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. I jak tu nie iść do kina? Wszytsko bym obejrzała tylko czasu nie ma. Ale najbardziej ciekawi mnie Wołyn i chyba obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Wołyń" na pewno zobaczę, myślę też jeszcze o "Dziewczynie z pociągu", bo po zwiastunie bardzo mi się spodobało. :)

   Usuń
 3. Kurczę, odkąd codziennie w miejscu praktyk w radiu słyszę zapowiedź "Dziewczyny z pociągu", tak cały czas jestem tym filmem zaintrygowana :D Może zobaczę, tak samo "Wołyń" i "Osobliwy dom pani Peregrine"
  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, o "Dziewczynie z pociągu" jest ostatnio bardzo głośno, tylko ciekawe czy na pewno jest taki dobry. :)

   Usuń