środa, 17 lutego 2016

Co naprawdę lubimy czytać? - Wybór Książek Roku 2015

Co naprawdę lubimy czytać?
Największy plebiscyt dla czytelników w Polsce wystartował już 1 lutego. Prawie 3 miliony internautów wybierze Książki Roku 2015. Głosowanie odbędzie się za pośrednictwem lubimyczytać.pl – najpopularniejszego serwisu dla miłośników książek.

Książka Roku zostanie przyznana w 10 kategoriach, m.in.:  literatura piękna, literatura faktu czy kryminał. Na podstawie głosów i ocen użytkowników największego serwisu społecznościowego dla polskich czytelników – lubimyczytać.pl. Organizowany po raz pierwszy plebiscyt, już w chwili startu, jest największym głosowaniem dla czytelników w Polsce. 

O miano Książki Roku będzie ubiegać się blisko 200 dzieł z 63 wydawnictw. Wśród nominowanych znajdują się książki polskich i zagranicznych autorów wydane w minionym roku w Polsce m.in.: Michaela Houellebecqa, Harukiego Murakamiego, Stephena Kinga czy Katarzyny Bondy. Zwycięzców poznamy pod koniec lutego. Aby oddać głos należy wejść na stronę lubimyczytac.pl/plebiscyt.

Wiadomość o Plebiscycie dotarła już do zagranicznych autorów. Na swoich profilach społecznościowych nominacjami pochwalili się: E L James, Neil Gaiman i Peter Brett. Wśród polskich pisarzy i pisarek o Plebiscycie napisali m.in.: Małgorzata Halber, Katarzyna Bonda, Adam Wajrak, Remigiusz Mróz czy Katarzyna Puzyńska.

Pozostały już tylko dwa tygodnie!
 
Zachęcam do głosowania!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz