wtorek, 24 maja 2016

Najlepsze cytaty z książki "O krok za daleko" Abbi GlinesOd miłości do nienawiści. Od pożądania po namiętność.

Blaire ma dziewiętnaście lat, jest niedoświadczona i delikatna. Może polegać wyłącznie na sobie. Tak się złożyło, że zostało jej tylko kilka rzeczy osobistych, stary pikap i broń w schowku – tak na wszelki wypadek. Jej ostatnią deską ratunku jest ojciec, którego nie widziała od lat.
Rush ma wszystko. Jest młody, przystojny, bogaty i ma boskie ciało! W dodatku to syn znanego muzyka. Za takim chłopakiem jak on dziewczyny pójdą w ogień.


Kiedy Rush i Blaire spotykają się, wybucha między nimi pożądanie, które sprawia, że wszystko inne przestaje się liczyć. Uczucie, o którym każdy marzy, by przytrafiło się choć raz w życiu. Wiedzą, że jednak nie powinni być razem. Że ich miłość to tabu i nie wolno im wkraczać na zakazane dla nich obszary namiętności. Czy posuną się o krok za daleko?


Recenzja O krok za daleko


Jeśli pozostanę sobą i nie zapomnę, kim jestem, wszystko będzie dobrze.

Same uczucia niczego nie naprawią. Mówi się, że miłość wszystko wybaczy. Ale to nieprawda. Nie, kiedy dusza jest tak bardzo zraniona.

Wielkie marzenia pozwalały uporać się z rzeczywistością.

Nie pasowałam do tych ludzi. 
Nigdy nie czułam się w towarzystwie, nawet w szkole średniej. Moje życie składało się z dziwnych momentów. Chciałam zostawić za sobą tę dziwną dziewczynę, której nikt nie zauważał, bo zajmowała się sprawami ważniejszymi niż spotkania ze znajomymi.

Jak ukoić jego ból, skoro mój własny przypominał wielką ziejącą dziurę, w której zmieścilibyśmy się oboje?

Wiedziałam, że to mężczyzna, który nauczy mnie życia. Nawet jeśli w końcu złamie mi serce.

Pożegnania rzadko spełniały pokładane w nich oczekiwania. Teraz to wiedziałam. Nie przez niego wyjechałam. Dla niego chciałam zostać.

Niechętnie cokolwiek przyrzekałam. Zbyt łatwo było nie dotrzymywać słowa.

Chciałam wyciągnąć rękę i dotknąć jego twarzy. Powiedzieć, że będzie dobrze - pogodzi się ze wszystkim i zapomni o nas. Ale nie zrobiłam tego. Jak mogłam go pocieszać, sama będąc w środku pusta?

Było w nim coś, czego nie potrafiłam określić. Im bardziej trzymał się ode mnie z daleka, tym chciałam znaleźć się bliżej.


Uważał mnie za chodzący ideał. Postawił na piedestale i nie pozwalał zejść.

Nigdy już nie będę taka sama. Dziewczyna, którą pokochał, nie istniała. Gdyby został, szybko sam by się zorientował. Nie miałam przeszłości. Niczego, na czym mogłam się oprzeć. Wszystko legło w gruzach. Nic nie miało sensu i wiedziałam, że tak już zostanie...zasługiwał na więcej.2 komentarze:

 1. Muszę przeczytać tą książkę ;) Takie cytaty potrafią człowieka zmotywować :D

  Pozdrawiam!
  https://myfantasticbooksworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Parę fajnych cytatów się nazbierało, mam nadzieję, że się spodoba! :)
   Pozdrawiam!

   Usuń