wtorek, 10 maja 2016

Recenzja #88: Połącz kropki. Niesamowite miejsca - Patricia MoffettTytuł: Połącz kropki. Niesamowite miejsca
Autor: Patricia Moffett
Wydawnictwo, rok wydania: Muza, 2016
Ilość stron: 96

Niezwykłe rysowanie po śladzie. Łączenie kropek, aby przekonać się, co kryje się na obrazku. 
Jeżeli myślisz, że łączenie kropek jest rozrywką wyłącznie dla dzieci, to jesteś w błędzie. Rysowanie po śladzie sprawia ogromną frajdę także dorosłym. Pozwala ćwiczyć spostrzegawczość i cierpliwość, pobudza kreatywność, a jednocześnie wycisza, pozwala się skupić i doskonalić rękę niewprawną w rysowaniu. Potrafi też zachęcić do obudzenia w sobie duszy odkrywcy, poznawania świata, pięknych budowli, niezwykłych miejsc.
W tej książce znalazły się 42 niesamowite, godne uwagi cuda architektury i przyrody. Aby odkryć ten niezwykły świat, skup się, zaostrz ołówek i upewnij się, że potrafisz liczyć do przeszło tysiąca. 

Każdy obraz powstanie po połączeniu co najmniej 1200 ponumerowanych kropek. Trzeba to zrobić we właściwej kolejności, aby pokazało się to, co kryje się na poszczególnych stronach.


Ostatnio popularne stały się kolorowanki i łączenie kropek. Jednak nie są już one dedykowane tylko dla dzieci, lecz i dla dorosłych. Mają one za zadanie pomóc się odstresować i oderwać o codzienności, choć na chwilę.
Kolorowanki można było uznać za typowo kobiecą rzecz, gdyż niewiele mężczyzn pokusiłoby się na kolorowanie kwiatów i różnych wzorów. Za to łączenie kropek jest odpowiednie dla obu płci i obie zadowoli.

Łączenie kropek – pff, przecież to nie może być nic trudnego. Okazuje się jednak, że jest odwrotnie. Czasem trzeba się nieźle naszukać kolejnych numerków, często zakamuflowanych wśród innych. Nieraz miałam dosłownie nos w książce próbując znaleźć kolejne numery. Jednakże z każdym kolejnym obrazkiem jest coraz łatwiej.
Dzięki zwykłemu łączeniu możemy poprawić naszą spostrzegawczość, cierpliwość, a także kreatywność i zdolności manualne. Można się przy nich wyciszyć z ulubioną muzyką w tle.

Czego potrzebujemy oprócz książki? Przede wszystkim ołówka, gumki i wiele wolnego czasu. Niektórym może się także przydać linijka, sama czasem byłam zmuszona po nią sięgnąć. Oczywiście nie musi to być tylko ołówek, bo możecie użyć także długopisu, kredki czy cienkopisu, jednak w sytuacji, gdy się pomylicie to o wiele łatwiej jest zmazać ołówek niż długopis. ;)
W Połącz kropki. Niesamowite miejsca możecie znaleźć najpiękniejsze budowle i miejsca z całego świata stworzona zarówno przez człowieka jak i naturę. Stworzycie swoje własne Koloseum, Wielki Kanion, Statuę Wolności i Krzywą Wieżę w Pizie.
Przy łączeniu czasem trudno zgadnąć, co przedstawia dany obrazek (w razie potrzeby odpowiedzi są z tyłu książki), najlepiej poczekać do końca i nie zrażać się wcześniej, że niczego nie przypomina.

Stworzenie takiej książki było naprawdę świetnym pomysłem. Można się wyciszyć i odprężyć, a przy okazji poznać interesujące miejsca. To dobra zabawa dla osób w każdym wieku i każdej płci. Nie zawiedziecie się! ;)


Za możliwośc przeczytania dziękuję wydawnictwu:


2 komentarze:

  1. No w końcu jakieś porządne wydawnictwo z takim tematem:) Uwielbiam łączenie punktów i cieszę się, że natrafiłem na Twoją recenzję. Do tej pory korzystałem z E-kolorowanki - połącz punkty, ale już wszystko przerobiłem:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Także się cieszę. :) Mam nadzieję, że się spodoba, bo są naprawdę ciekawe. :D

      Usuń