niedziela, 30 sierpnia 2015

Książkowe zapowiedzi: Wrzesień 2015 (część I)


Drżenie – Jus Accardo
Seria: Denazen #3 


Deznee Cross ma problemy. Niedługo osiemnastka, a ona stoi na skraju szaleństwa. To wszystko wina leków, którymi naszpikował ją Denazen – zbrodnicza organizacja dowodzona przez jej ojca – żeby wzmocnić jej naturalne umiejętności. Bliscy odwrócili się od niej i garstki pozostałych buntowników. Teraz walczą po złej stronie barykady. No, i jeszcze Kale… Gorzej już być nie może.
A jednak jest. Denazen ma rozpocząć nowe badania, tym razem pod kryptonimem „Dominacja”. To oznacza, że trzeba się pozbyć dotychczasowych uczestników eksperymentu. Wydano rozkaz eliminacji wszystkich, którzy zostali jeszcze przy życiu – łącznie z Dez. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje jeszcze ktoś z serii pierwszych, próbnych doświadczeń: kobieta, której krew może być lekiem dla drugiej generacji. Tylko, że o jej istnieniu wiedzą nie tylko Szóstki z podziemia…

Cross jest gotów zrobić wszystko, aby Dez nie dostała antidotum.
Jest w stanie całkowicie złamać jej ducha.


Data wydania: 7 września 2015
Konkurs – Julie MurphyKażda dziewczyna może zwyciężyć.

Konkurs to książka dla każdego, kto kiedykolwiek czuł się źle wewłasnej skórze. Pełna humoru, uczciwa, pozytywna powieść o akceptacji własnego ciała, o poczuciu tożsamości i o pokochaniu siebie.
Szesnastoletnia Willowdean zawsze akceptowała swoje ciało. Choć mama – zwyciężczyni konkursu piękności – nazywała ją „Kluską”.
Wspierana przez przyjaciółkę, uosobienie amerykańskiej urody, i ciotkę z potężną nadwagą, nie zwracała uwagi na to, ile sama waży. Była w porządku. Aż spotkała przystojnego chłopaka, który jej się spodobał i, co ważniejsze, któremu ona też się spodobała. Zakochała się i wtedy straciła pewność siebie…
Żeby ją odzyskać, postanawia zrobić najbardziej przerażającą rzecz, jaka przychodzi jej do głowy: wziąć udział w stanowym konkursie piękności!

Data wydania: 8 września 2015
Tease – Amanda Maciel

Powieść, która porusza aktualny problem przemocy psychicznej w szkole.
Książka inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, którą trzeba przeczytać, i o której należy rozmawiać.

Sara i troje innych uczniów liceum zostało oskarżonych o psychiczne znęcanie się nad swoją koleżanką, które w konsekwencji pchnęło ją do popełnienia samobójstwa. Sara jest napiętnowana i uznana za winną przez swoich kolegów, miejscową społeczność i media.
W wakacje poprzedzające klasę maturalną, między spotkaniami z prawnikami i sądową psychoterapeutką, Sara musi się zastanowić nad wydarzeniami, które doprowadziły do tej tragedii. Jaką rolę w niej odegrała? Czy znajdzie sposób, aby pójść dalej mimo poczucia, że jej życie się skończyło?


Data wydania: 9 września 2015Ten jeden rok – Gayle Forman
Seria: Ten jeden dzień #2Kolejna książka bestsellerowej autorki „Zostań, jeśli kochasz” i „Wróć, jeśli pamiętasz”.

Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą dziewczyną. Czuje, że musi ją odnaleźć, chociaż nie zna nawet jej prawdziwego imienia. Mimo to będzie próbował. W najbliższym roku czeka go kilka ważnych decyzji. Czy zaryzykuje? Czy otrzyma dar od losu i spotka ponownie Allyson?
„Ten jeden rok” to kontynuacja książki „Ten jeden dzień”. Romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i zbiegach okoliczności, które zmieniają całe życie.

Data wydania: 9 września 2015Ender – Lissa Price
Seria: Starter #2Kontynuacja powieści Starter.

Los Angeles po wojnie bakteriologicznej, którą przeżyli dzięki szczepieniom jedynie Enderzy, ludzie w wieku od kilkudziesięciu do nawet dwustu lat, oraz Starterzy, czyli dzieci i młodzież. Dla Midlerów, czyli średniej generacji, bardziej odpornej, zabrakło szczepionki.
Callie, dawniej bezdomna, mieszka teraz z Tylerem i Michaelem w okazałej rezydencji zapisanej jej przez bogatą renterkę Helenę. Pomimo zburzenia i zdelegalizowania przez rząd banku ciał, nosiciele chipów, w tym Callie, są tropieni i porywani przez nieznanych prześladowców, zainteresowanych dokonywaniem na nich eksperymentów. Callie długo unika uprowadzenia, w końcu jednak i ona zostaje uwięziona przez rządowego agenta, który poddaje ją i jej przyjaciela brutalnym testom. Po wydostaniu się z więzienia jadą na pustynię, do nowej siedziby Brockmana. Callie ma nadzieję odnaleźć tam swojego ojca i uwięzionych przyjaciół. Zdemaskowanie Brockmana okazuje się trudniejsze niż się spodziewała…

Data wydania: 9 września 2015We wtorek zapraszamy na drugą część książkowych zapowiedzi!


8 komentarzy:

 1. Czekam na drżenie :D
  Zapraszam do obserwowania i komentowania mojego bloga :)
  Gabrielle->Klik!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że coś dla siebie znalazłaś. :)

   Usuń
 2. Niektóre pozycje naprawdę mnie zainteresowały :D na pewno warto na nie czekać :D kocham książki, praktycznie żyje w świecie książki, nie ufam ludzią, którzy ich nie czytają :P
  http://typicalgr.blogspot.com/2015/08/poradnik-jak-przetrwac-w-liceum.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to dopiero I część, może i w kolejnej coś da siebie znajdziesz. :)
   Zgadzam się, nieczytający nie wiedzą co tracą. :p

   Usuń
 3. Ja osobiście czekam na listopadową kolejną zresztą książkę z serii Zwiadowcy :) Obserwuję :) Zapraszam do mnie, blog również z recenzjami książek :) http://rozenksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do listopada niestety jeszcze trochę czasu zostało, ale jak to zwykle bywa, szybko minie. :p
   Zwiadowców jak dotąd nie miałam okazji przeczytać, może czas się zapoznać. :)
   Również obserwujemy!

   Usuń
 4. Najbardziej czkam na 3 tom "Angelfall", którego tutaj nie wymieniłaś. A z Twojej listy najbardziej kusi mnie Gayle Forman, ale napierw muszę sięgną po pierszy tom ;) Pozdrawiam.

  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybym chciała wszystkie książki wymienić, to by miejsca w postach nie starczyło, musiałam więc wybrać najciekawsze według mnie.. Ale mimo to cieszę się, że coś dla siebie znalazłaś. ;)
   Pozdrawiamy!

   Usuń