poniedziałek, 30 listopada 2015

Książkowe zapowiedzi: Grudzień 2015Królowa i Faworytka – Kiera Cass
Seria: Selekcja #0.4 i #2.6


Dwa opowiadania, osadzone w urzekającym świecie Rywalek, niezwykle popularnej powieści Kiery Cass, która zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Times”, są teraz po pierwszy dostępne w druku!
Królowa i Faworytka ukazują nieznane wydarzenia z życia dwóch ulubionych przez czytelniczki bohaterek Rywalek. Zanim zaczęła się opowieść o Americe Singer, inna dziewczyna przyjechała do pałacu, by rywalizować o rękę innego księcia. W Królowej możemy śledzić losy przyszłej matki księcia Maxona, Amberly, podczas Eliminacji, dzięki którym została ukochaną przez wszystkich królową. Marlee Tames przybyła do pałacu, by zdobyć serce księcia Maxona – ale jej własne serce miało inne plany. Faworytka pokazuje sceny ze wspólnego życia Marlee i Cartera, od pamiętnej nocy, gdy ich sekret wyszedł na jaw, aż po wydarzenia z finału Jedynej.

Data wydania: 2 grudnia 2015Teatr odtrąconych poetów – Tamara Ireland StoneKażdy pragnie akceptacji.
Ale jak być zaakceptowanym, jeśli jest się innym? Jeśli nie akceptuje się samego siebie?

Sam ma 16 lat, robi sobie mistrzowski makijaż i jest jak inne dziewczyny w liceum.
Samanta cierpi na ataki paniki i natręctwo myśli.
Sam bardzo zależy na jej popularnych przyjaciółkach, bez których nie wyobraża sobie życia.
Samanta bezpiecznie czuje się tylko w basenie, podczas samotnego treningu.
Sam i Samanta to ta sama dziewczyna.
Swoje problemy ukrywa, żeby nie być samotną w szkole. Jej życie zmienia się, gdy trafi a do Teatru Poetów w piwnicy szkoły, w którym spotykają się niedopasowani, ignorowani albo odrzucani przez innych uczniów. Znajduje ciepło i akceptację. A nawet uczucie. Ale wtedy zdarza się coś, co każe jej nie ufać sobie…

Data wydania: 3 grudnia 2015Dwie miłości – Sandi Lynn
Seria: Miłość, pożądanie i … #1Miłość rodzi miłość, nawet jeśli jesteś tak zraniony, że w nią nie wierzysz.

„Nazywam się Delilah Graham. Muzyka jest moim życiem. Przeprowadziłam się z Chicago do Nowego Jorku, żeby zamieszkać w centrum mojego wszechświata…
Miałam dwadzieścia trzy lata, wychowywałam dwóch braci i siostrę. Był już najwyższy czas, aby zacząć własne życie. W dzień pracowałam jako kelnerka w restauracji, a nocami grałam w małych klubach i na ulicach Nowego Jorku. Kiedy mężczyzna ze swoją córką weszli do restauracji, moje życie zmieniło się na zawsze. Zatrudnił mnie jako opiekunkę do córki, ale czuję, że oczekuje ode mnie znacznie więcej.”

„Nazywam się Olivier Wyatt . Pierwszy milion zarobiłem, kiedy miałem dwadzieścia lat...
Moje życie skomplikowało się, odkąd moja pięcioletnia córka, Sophie, trafiła pod moją opiekę po śmierci jej matki. Szybko rozprawiała się z kolejnymi opiekunkami. Ale podczas obiadu w jakiejś restauracji nawiązała niezwykłą więź z piękną kelnerką, Delilah. Była dokładnie tym, kogo potrzebowała Sophie.
Mój brat, Liam, twierdzi, że to raczej ja jej potrzebowałem. Jestem tylko mężczyzną, którego serce skamieniało z powodu dziewczyny, którą kiedyś kochałem. Pożądanie to potężne uczucie. Kiedy próbuje się je zdusić, tylko rośnie. Teraz, gdy poznałem Delilah, zasady, których się trzymam, zostaną złamane i granice przekroczone. Wiem o tym”.

Data wydania: 8 grudnia 2015
Drżenie – Maggie Stiefvater (wyd. II)
Seria: Drżenie #1


Chłód. Grace od lat obserwuje wilki w lesie za domem. Złotooki wilk – jej wilk – uważnie jej się przypatruje. Grace wydaje się, że dobrze go zna, ale nie ma pojęcia dlaczego.
Ciepło. Sam ma dwa życia. Zimą jest wilkiem i z ukrycia opiekuje się ukochaną dziewczyną. Latem, jako człowiek, nigdy nie odważył się na rozmowę z Grace. Aż do teraz…
Drżenie. Dla Grace i Sama miłość zawsze była czymś odległym. Jednak gdy się ją spotka, nie można przed nią uciec. Sam musi walczyć, by pozostać człowiekiem. Grace musi walczyć, by mu w tym pomóc. Nawet jeśli oznacza to rozdrapywanie ran z przeszłości, niepewną teraźniejszość i przyszłość, która wydaje się niemożliwa.

Data wydania: grudzień 2015W tym miesiącu nie ma tak wiele wydawanych książek, ale następne z pewnością Wam to wynagrodzą. ;)


6 komentarzy:

 1. Co się stało z drugą prowadzącą blog?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie wywiązywała się z pracy na blogu i nasz kontakt się zepsuł, więc musiałyśmy się pożegnać. Bywa i tak.

   Usuń
 2. Dwie pierwsze lektury jak najbardziej godne uwagi muszę ją kupić!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też tak uważam, zdecydowanie muszę je przeczytać. :>

   Usuń
 3. Najbardziej chcę przeczytać "Drżenie", bo polubiłam autorkę przez "Króla Kruków" i chcę zapoznać się z innymi książkami :)
  A na dodatek podoba mi się okładka (bardziej niż pierwszego wydania:c )
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze nie miałam okazji przeczytać jej książek. ;/ A mi dokładnie na odwrót, te pierwsze okładki wydają mi się być ładniejsze i tak mi się kojarzą z tą serią. ;>
   Pozdrawiam!

   Usuń