piątek, 6 listopada 2015

Zapowiedzi Filmowe: Listopad 2015


Spectre 


Tajemnicza wiadomość z przeszłości wysyła Jamesa Bonda na misję do Meksyku i w końcu do Rzymu, gdzie spotyka Lucię Sciarrę, piękną i niedostępną wdowę po znanym przestępcy. Dzięki niej Bond infiltruje tajne spotkanie i odkrywa istnienie złowrogiej organizacji WIDMO. W międzyczasie, w Londynie, Max Denbigh, nowy szef Centrum Bezpieczeństwa Narodowego, kwestionuje działania Bonda i kierowanego przez M MI6. Bond w tajemnicy namawia do współpracy Moneypenny i Q, żeby pomogli mu dotrzeć do Madeleine Swann- córki jego starego wroga Mr. White'a. Może ona mieć wskazówkę do odkrycia sieci WIDMA. Jako córka zabójcy, rozumie ona Bonda lepiej niż kto inny. Wraz ze zbliżaniem się do serca organizacji, 007 odkrywa niebezpieczne powiązanie między nim samym a członkiem WIDMA - Franzem Oberhauserem.

Premiera: 6 listopada 


Sufrażystka


Bez tych kobiet historia potoczyłaby się inaczej. Sufrażystki. Wyzwolone, silne kobiety, które domagały się praw - wyborczych, moralnych, obywatelskich. Najpierw publicznie lekceważone i wyśmiewane, później uznane za zagrożenie dla świętości rodziny, honoru mężczyzn i porządku świata, a nawet praw boskich. Aresztowane, napiętnowane, więzione. To ich walka w końcu XIX i na początku XX wieku doprowadziła do przyznania im praw wyborczych. To ich walka zmieniła historię XX wieku, rozpoczynając ruchy emancypacyjne i przemiany społeczne. 

Premiera: 6 listopada 


Listy do M 2


Od wydarzeń znanych z „Listów do M” minęły równo cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj, który znalazł szczęście u boku Doris, wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny, co prowokuje jego syna Kostka do obmyślenia sprytnej, świątecznej intrygi z pierścionkiem zaręczynowym w tle. Małgosia i Wojtek adoptowali Tosię, ale teraz, tuż przed Bożym Narodzeniem, ich rodzina musi zmierzyć się wspólnie z nową, trudną sytuacją, związaną ze zdrowiem Małgosi. Karina – obecnie wzięta pisarka i Szczepan – teraz taksówkarz, rozstali się, lecz ich ścieżki nieustannie się przecinają. Związek Betty i „niegrzecznego” Mikołaja Mela nie przetrwał próby czasu, Betty wychowuje ich synka Kazika z nowym partnerem Karolem.Czy Mel zdoła udowodnić, że zasługuje na miłość syna i stać się dla Kazika prawdziwym superbohaterem? Wladi wciąż kieruje Agencją Mikołajów, wspierany przez niezawodną Larwę i nową pracownicę – Magdę, która mocno namiesza w związku popularnego muzyka Redo i Moniki. Rodzice zmagają się ze zbuntowanym nastoletnim synem, kontestującym Wigilię.

Premiera: 13 listopada Steve Jobs


Życie Steve'a Jobsa to właściwie gotowy scenariusz filmowy. Walka o przetrwanie, wyścig z czasem, genialny umysł i pomysły, które zrewolucjonizowały rzeczywistość XX i XXI wieku. 
Film zabierze nas w miejsca, w których tworzyły się podwaliny dzisiejszej elektroniki i technologii nowej generacji. Zobaczymy walkę z czasem, który Jobs musiał wyprzedzić, abyśmy dziś korzystali z rozwiniętej technologii komputerowej. Twórcy filmu zapowiadają, że poznamy również intymny portret geniusza, ojca rewolucji technologicznej. 

Premiera: 13 listopada


Igrzyska śmierci: Kosogłos cz.2


Katniss Everdeen i przywódcy Dystryktu 13 rozpoczynają wielką ofensywą przeciwko Kapitolowi. Walka toczy się już nie tylko o przetrwanie, ale o przyszłość całego narodu. Katniss wspierana przez Gale'a, Finnicka oraz Peetę planuje zamach na prezydenta Snowa. Bezwzględni wrogowie i moralne wybory, przed którymi stanie Katniss, będą dla niej większym wyzwaniem niż cokolwiek, co wcześniej przeżyła na arenach Głodowych Igrzysk.

Premiera: 20 listopada By the Sea


Film opowiada historię kryzysu w związku amerykańskiego pisarza Rolanda i jego żony Vanessy. Całość dzieje się w malowniczej Francji lat siedemdziesiątych. Według słów aktorki i reżyserki, nawiązuje do tradycji kina europejskiego lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. To opowieść o związku naznaczonym stratą, ale także o trwałości wbrew okolicznościom i wreszcie o drodze do wybaczenia i akceptacji.

Premiera: 20 listopada 


Makbet


Opowieść o żądzy władzy, zdradzie, pasji i szaleństwie. Krwawa gra o tron w średniowiecznej Szkocji. Wiedźmy przepowiadają, wracającemu z wojennej wyprawy lordowi Makbetowi, świetlaną przyszłość. Budzące się w nim ambicje i żądzę władzy podsyca Lady Makbet. Prorocze słowa czarownic spełnią się, ale jego droga na tron spłynie krwią, a korona na jego skroniach okupiona zostanie szaleństwem. 

Premiera: 27 listopada  


6 komentarzy:

 1. Z listopadowych premier najbardziej interesuje mnie Kosogłos :)
  Uwielbiam litery

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli mam być szczera to mnie zdecydowanie także najbardziej interesuje Kosogłos :D

   Usuń
 2. Tylko Kosogłos, będzie to pierwsza ekranizacja, jaka wyjdzie podczas mojego szału na tę trylogię i boję się, że się zawiodę, ale i tak chociażby nieudany powrót do Panem to zawsze i tak powrót, chyba zobaczenie Jen, Josha i wszystkich innych jest tego warte. Idziesz na premierę? :)
  Zapraszam do mnie na recenzję "Co, jeśli"!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie idę! To jest moja propozycja obowiązkowa :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Kosogłos czyli jeden z trzech filmów,na które czekałam w tym roku ♥ I zdecydowanie najlepsza z premier filmowych w tym miesiącu ♥ Już nie mogę się doczekać,odliczam dni xd Kocham,kocham,kooocham tą trylogię! #teamgale
  Drugim filmem,na który czekam z niecierpliwością i,na który wybieram sie w sobotę są Listy do M 2 ♥ Szczerze powiedziawszy nie lubię polskich filmów,jakoś do mnie nie przemawiają,jednak jeśli chodzi o Listy do M - zdecydowanie kocham ten film ♥ Mogłabym obejrzeć go milion razy,a nigdy mi się nie znudzi :D Ogromnie się cieszę,że zrobili drugą część♥ Dla mnie to jeden z tych filmów,które ogląda sie każdego roku przed świętami zaraz obok kevina i to właśnie miłość :D ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się całkowicie z twoją wypowiedzią! Zarówno Kosogłos, jak i Listy do M 2 to pozycja obowiązkowa na ten miesiąc ;)

   Usuń