poniedziałek, 23 listopada 2015

Najlepsze cytaty z książki "Przypadki Callie i Kaydena" Jessici Sorensen


„Przypadki Callie i Kaydena” - Jessica SorensenHipnotyzująca opowieść o przeznaczeniu, przyjaźni i uzdrawiającej sile miłości.

Dla Kaydena cierpienie w milczeniu było jedynym sposobem, by przeżyć. Jeśli miał szczęście, nie wychylał się i wypełniał polecenia, mógł przetrwać kolejny dzień. Jednak pewnej nocy, kiedy zdawało się, że jego szczęście – a może nawet i życie – właśnie się kończy, pojawił się anioł imieniem Callie. Kayden został ocalony…
Callie nie wierzyła w szczęśliwe zrządzenia losu. Przynajmniej od czasu swoich dwunastych urodzin, gdy odebrano jej wszystko. Kiedy najgorsze już minęło, dziewczyna pogrzebała uczucia i przysięgła nigdy nikomu nie zdradzić, co się naprawdę wydarzyło. Teraz, sześć lat później, nadal zmaga się z bolesną tajemnicą…
Gdy traf sprawia, że Kayden i Callie zaczynają uczęszczać do tego samego college’u, chłopak z determinacją postanawia poznać bliżej piękną dziewczynę, która odmieniła jego los. Jest przekonany, że Callie nie pojawiła się w jego życiu bez powodu. Im bardziej próbuje stać się częścią jej świata, tym mocniej uświadamia sobie, że tym razem to ona potrzebuje ocalenia…


3. Choć raz zrób, do cholery, to, co chcesz, zamiast tego, co uważasz, że powinieneś.

W trakcie naszej egzystencji pojawia się ten jedyny przypadek, który zbliża nas do siebie i przez chwilę nasze serca biją tym samym rytmem.

12. Sprawdź, jak daleko potrafisz dotrzeć, nawet jeśli się boisz.
Niesamowite, że rzeczy na zawsze zapadające w pamięć chciałoby się zapomnieć, a te, których kurczowo się trzymasz, ulatują niczym piasek na wietrze.

27. Pomóż komuś, nawet jeśli o to nie prosi.

Umiem znieść ból. To ta łatwa część życia. Wszystko poza cierpieniem: szczęście, śmiech, miłość — to dopiero skomplikowane sprawy.

42. Nie pozwól sobą pomiatać.

- To, że świat jest pełen zła, nie oznacza, że pozwolę się przygnębiać - cały czas mi powtarzała. - Zasługuję na to, by być szczęśliwa.

43. Pokonaj swoje lęki i każ im spadać.

Czerp z dnia pełnymi garściami, złap go za rogi i spraw, by stał się taki, jak zechcesz.


4 komentarze:

 1. Cóż, nie czytałam, JESZCZE tych dwóch części.. wiem, że ma je moja koleżanka z klasy, więc bardzo prawdopodobne, że przed świętami mi pożyczy obie części. A co do cytatów.. Same one zachęciły mnie do jej przeczytania. ;)

  Pozdrawiam cieplutko,
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszą jak najbardziej warto, a jak z drugą to jeszcze nie wiem, bo na mnie też musi poczekać do świąt. :< Ale cieszę się, że Cię zachęciły jeszcze bardziej. ;>
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 2. Przypomniałaś mi o tym, że jeszcze nie przeczytałam żadnej części :(
  Muszę poprosić Mikołaja <3
  modnaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, nie ma za co! Oby udało Ci się dostać je na święta. ;>

   Usuń