czwartek, 2 kwietnia 2015

Filmowe Zapowiedzi: Kwiecień 2015

Szybcy i wściekli 7

 
Tej prędkości, tej wściekłości nigdy dość! Dominic Toretto, Brian O'Conner, Letty Ortiz i inni szybcy i wściekli wracają na ekrany kin. Za każdym razem twórcy filmu starają się przebić efekty poprzedniej części, tak będzie i tym razem - zwłaszcza że motywem przewodnim filmu będzie zemsta. Tyle, że ta nie będzie słodka, a wyrafinowana, brutalna i skuteczna - Deckard Shaw planuje pomścić śmierć brata – Owena. W filmie po raz ostatni zobaczymy Paula Walkera.
Premiera: 10 kwietnia

Selma


Po odebraniu Pokojowej Nagrody Nobla, Martin Luther King wraca do USA, gdzie czekają go nowe wyzwania. Jest rok 1965, a walka o prawa obywatelskie Afroamerykanów wchodzi w decydującą fazę. Z miasta Selma w kierunku Montgomery wyrusza marsz protestacyjny, brutalnie spacyfikowany przez siły porządkowe, działające z polecenia słynącego z rasistowskich poglądów gubernatora George'a Wallace'a. Jednak poruszająca relacja telewizyjna, pokazująca rozbicie pokojowej demonstracji, sprawia, że do Selmy z całego kraju ściągają ogromne rzesze ludzi o różnym kolorze skóry i wyznaniu. W stronę Montgomery kieruje się wielotysięczny tłum, któremu przewodzi sam King. Prezydent USA, Lyndon Johnson świadomy, że gubernator Wallace zrobi wszystko, by demonstranci nie zaznali spokoju, gorączkowo szuka rozwiązania, które pozwoli uniknąć rozlewu krwi i szeroko relacjonowanej przez media katastrofy wizerunkowej demokratycznej Ameryki. 
Premiera: 10 kwietnia

Chłopak z sąsiedztwa


Rozwiedziona kobieta ma romans z nastoletnim sąsiadem, który jest bardzo niebezpieczny. 
Premiera: 17 kwietnia


#ta brzydka i gruba


Bianka jest pewną siebie licealną luzarą, dopóki nie dowiaduje się, że jest też… the DUFF, czyli #tąbrzydkąigrubą. Jej "przyjaciółki" potrzebują kogoś takiego, żeby na jego tle wypadać lepiej. Brutalnie uświadomiona postanawia rozprawić się ze szkolną  rzeczywistością. Czy uda jej się przekonać świat, że jest pełnowartościową i do tego atrakcyjną Bianką?Cała nadzieja w tym, że niezależnie od tego, jak wyglądasz, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie Twoim DUFF.
Premiera: 17 kwietnia

Klub dla wybrańców


Adaptacja błyskotliwej i popularnej sztuki Laury Wade o tym samym tytule. Miles i Alistair, studenci pierwszego roku Uniwersytetu Oksfordzkiego, dołączają do prestiżowego "The Riot Club", chcąc za wszelką cenę zyskać akceptację jego pozostałych członków. Akcja filmu toczy się w ciągu jednego wieczoru, podczas którego bohaterowie mogą zyskać upragniony szacunek lub całkowicie stracić reputację. Zabłyśnięcie w towarzystwie warte jest każdej ceny i każdego postępku.
Premiera: 24 kwietnia

Cóż to na tyle. Za kolejny miesiąc pojawią się zapowiedzi na maj. Zachęcam do komentowania.

Pozdrawiam Julia 

8 komentarzy:

 1. Hm... "Chłopak z sąsiedztwa" i "Klub dla wybrańców" zainteresowały mnie. Koniecznie muszę obejrzeć;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My również się do tego przymierzamy :D

   Usuń
 2. "Selma" i "Klub wybrańców" są intrygujące...
  http://chcecosznaczyc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co słyszałam Selma ma świetną muzykę! Natomiast Klub wybrańców cóż nie ma co ukrywać bardzo przystojną obsadę ;)

   Usuń
 3. "Chłopak z sąsiedztwa" to mój faworyt. Muszę koniecznie obejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się że cię którymś z filmów zainteresowałam :D

   Usuń
 4. nie mam pojecia co bym wybrala ci sotatni jak lalki wygladaja :D

  OdpowiedzUsuń