piątek, 3 kwietnia 2015

Przepraszam za krzywdę - Marcin LegawiecZ wielką przyjemnością mogę powiedzieć, że nasz blog objął pierwszym patronatem medialnym książkę Marcina Legawca pt. „Przepraszam za krzywdę”. Jest to trudna literatura, poruszająca kwestie pedofilii i molestowania przez własnego rodzica.
Do napisania książki autora zainspirował tekst o mężczyźnie, który od najmłodszych lat był wykorzystywany seksualnie przez własnego ojca, a następnie oddawany pedofilom. Czytając ten artykuł, nie mógł wyobrazić sobie że taka historia miała miejsce w naszym świecie. 

Historia człowieka, który przeżył piekło aby stać się „Aniołem”.

Bohaterem książki jest Michał, który stał się ofiarą ojcowskiej „miłości”. Życie rodzinne zanikło wraz ze śmiercią Anny. Kobieta poświęciła swoje życie, aby urodzić ukochane dziecko. Tadeusz, ojciec Michała nie potrafił sobie poradzić ze stratą żony. Mężczyzna popada w alkoholizm, traci kontrolę nad życiem i przede wszystkim sobą. W późniejszym czasie zaczyna wykorzystywać Michała, a co gorsze sprzedaje go innym pedofilom. Chłopak przeżywa horror, z którym nie potrafi sobie poradzić. Jego życie to ciągły strach i pytanie, kiedy to się skończy.


Michał dorasta w poprawczaku. Wraz z ukończeniem osiemnastu lat zaczyna dorosłe życie na własny rachunek. Wydarzenia z przeszłości wyryły ogromną bliznę na jego psychice. Chłopak dostaję pracę, mieszkanie i szanse od losu na nowe, lepsze życie. Wszystko układało się idealnie aż do momentu, który przekreślił wszystko, co do tej pory otrzymał. Chłopak trafia do więzienia, gdzie zaprzyjaźnia się z Janem. Mężczyzna odsiadywał karę dwunastu lat pozbawienia wolności za gwałt na dwóch dziewczynkach. Ich relację były bardzo dobre. Michał próbuje rozwiązać zagadkę ludzkiej natury, jaką jest gwałt. Postanawia, że poświęci swoje życie na badaniu ludzkich zachowań powiązanych z wykorzystywaniem nieletnich.
Po wyjściu z więzienia, główny bohater postanawia odkryć świat na nowo. Ma cel, misję, którą za wszelką cenę chce wykonać. Jego życie potoczyło się jednak inaczej. Jedna chwila odmienia jego życie na zawsze. Zakazany owoc, tak nazywa moment, w którym jego doświadczyło uczucia, które było znane jego ojcu.
Michał zmienia się w Tadeusza, aby zrozumieć sens i problem gwałcenia nieletnich. Tak bardzo się w tym zatraca, że nie jest w stanie przestać aż do momentu, w którym wyrządza krzywdę najbliższej osobie w swoim życiu…


Marcin Legawiec, ur. 24 września 1990 roku w Staszowie, wychował się w Połańcu. Obecnie zamieszkały w Tarnobrzegu. Polski dramatopisarz. Zadebiutował powieścią „Dream” (wyd. Psychoskok). Założyciel wydawnictwa Nuvola. Pierwsze swoje opowiadanie napisał mając siedem lat. Pisanie jest jego największą pasją, przyjacielem, który pozwala uciec od rzeczywistości. Po wielu latach pisania i nabywania doświadczenia w pisaniu dramatów, zdecydował się na wydanie swojej twórczości.


Pod stroną 'Nasze patronaty' może przeczytać fragment książki. Zapraszam klik :)

Premiera już 20 kwietnia
Jesteście zainteresowani? Jakie są wasze opinie na ten temat? 

4 komentarze:

 1. Bardzo mnie ta książka zainteresowała, na pewno przeczytam. Temat książki nie jest łatwy, ale liczę, że będzie ciekawie napisana.

  http://tittadiary.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My również mamy taką nadzieję. Z pewnością się wybije, bo nie ma wielu książek o takiej tematyce. :)
   Pozdrawiamy!

   Usuń
 2. Założyciel wydawnictwa Nuvola ?? czy ktoś coś wie na temat tego wydawnictwa ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem, to założyciel powyższego wydawnictwa. :)

   Usuń