sobota, 4 kwietnia 2015

Recenzja #25: Brutal Precious - Sara WolfTytuł: Lovely Vicious #3 - Brutal Precious
Autor: Sara Wolf
Wydawnictwo, rok wydania: Amazon Digital Services, 2014
Ilość stron: 254

Życie spotyka śmierć. Koniec spotyka początek.

Osiemnastoletnia Isis Blake nie zakochała się od trzech lat, czterdziestu trzech tygodni i dwóch dni. Lub tak też sądzi. 
Chłopak, którego może-w-pewnym-sensie-zdecydowanie kochała zniknął z powierzchni ziemi po śmierci jego dziewczyny, pozostawiając po sobie Jack’ową dziurę. Zdeterminowana, aby być szczęśliwa, Isis wypełnia ją kłamstwami i nakłada na twarz dzielny uśmiech na nowe życie w Uniwersytecie Stanu Ohio. 

Ale jak długo ten uśmiech może trwać, kiedy wszyscy jej przyjaciele odeszli?
Jak długo może trwać, gdy przytłaczało ją poczucie winy za śmierć Sophii? 
I jak długo może trwać, gdy Will Cavanaugh uczęszcza do tej samej szkoły, drwiąc z niej?

Isis jest dobra w udawaniu, że wszystko jest w porządku. Ale nie aż tak dobra. Jej pęknięcia zaczynają się ujawniać. 

Isis Blake jest dobra w zbieraniu się do kupy.
Ale Jack Hunter jest lepszy.Recenzja Lovely Vicious klik
Recenzja Savage Delightklik


To już trzecia i ostatnia niestety książka o Isis i Jacku. W pierwszej zaznajamialiśmy się z bohaterami, tym co ich spotkało i ich wojną. Kolejną zdominowała Sophia i jej tajemnice. Aż w końcu doczekaliśmy się książki w całości o naszej parze.
Po śmierci Sophii, Jack tajemniczo znika, a Isis stara sobie poradzić z jego wyjazdem. W końcu jednak wyjeżdża na studia. Tu jednak dopada ją przeszłość, której tak bardzo chciała się pozbyć. Czy jej się to uda? Aby się o tym przekonać, musicie przeczytać Brutal Precious.

W każdym razie, lubię cię, ale rujnujesz mi życie.

Isis w końcu dopuszcza do siebie świadomość, że może kochać Jacka. Choć i tak na samym początku się tego wypiera. Cierpi po jego wyjeździe i nie wie czy kiedykolwiek jeszcze wróci. Jednak, gdy Jack pojawia się na uniwersytecie w Ohio, bądź co bądź cieszy się z jego powodu. Nawet jeśli nie mogą dojść ze sobą do porozumienia. Sama Isis wydoroślała, mimo to dalej pozostaje tą samą szaloną, wrażliwą i odważną Isis jaką zawsze była.


Jack, Jack, Jack. Niewiarygodnie cierpi po stracie Sophii i przez to wyjeżdża. Porzuca swoją możliwą karierę na Harvardzie i zostaje agentem wywiadu. Żyje z ogromnymi wyrzutami sumienia, nie tylko w stosunku do Sophii. Dopuszcza do siebie uczucia, ale uważa, że nie może być nigdy szczęśliwy. Z tego też powodu odpycha Isis.. 
Nasi bohaterowie przez te 3 części zmienili się, wydorośleli, ale pomimo to zostali tacy sami. Jedna z najlepszych par z jakimikolwiek miałam styczność! 
I jak to zwykle bywa, mają swoje szczęśliwe zakończenie, które należy się im, jak nikomu innemu.
Trochę mało Kayli i Wrena, ale pojawiają się za to Yvette, Diana i Charlie. Nie mają jakichś dużych wątków, ale doskonale uzupełniają całą historię.

Czy to możliwe by seria z książki na książkę była coraz lepsza? Okazuje się, że tak. Z każdą częścią coraz bardziej się nią zauroczyłam. Niezmiernie mnie wciągnęła, przez co każdego tygodnia czy byłam zawalona szkołą, czy nie, jak najszybciej czytałam każdy rozdział. Czuję, że nie raz jeszcze wrócę do tej historii, a Isis & Jack z pewnością na długo zostaną w mojej pamięci, bo trudno ich zapomnieć. Co tu dużo mówić? Jak najbardziej polecam wszystkim fanom romansów, NA i YA, bo nie jest to kolejna płytka i łatwa książeczka. :)

Życie jest zbyt długie, aby być tak smutnym.

Książka została zrecenzowana dzięki tłumaczeniu grupy DreamTeam. Zachęcamy także do zapoznania się z innymi książkami tłumaczonymi przez DT i zapraszamy na przyszłe recenzje tłumaczeń. ;)

INFO

Kilka słów wyjaśnienia dlaczego seria o Isis nie jest już dostępna na DreamTeam.


17 komentarzy:

 1. Boshee zakochałam się <3 Muszę przeczytać!
  http://zuzazuzaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, musisz przeczytać. :)
   Pozdrawiamy!

   Usuń
 2. czy jest może gdzieś 2 część i 3 tej książki na pdf? :) bardzo chcialabym przeczytac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Brutal Precious" jest 3 tomem serii "Lovely Vicious", a wszystkie 3 książki przetłumaczone znajdziesz na chomiku DreamTeam :)

   Usuń
  2. Ja szukałam i się zagubiłam w tych folderach i hasłach. Można prosić o link do tej trzeciej części? Albo chociaż do drugiej, żebym mogła skomentować i dostać tą trzecią. Bardzo mi zależy.:(

   Usuń
  3. Proszę :) http://chomikuj.pl/Dreamteam/Pychotki+*5bH+*3d+Dream*5d/*e2*99*a1+SW+-+LV/*232+SD+*5b*e2*9c*93*5d

   Usuń
  4. Bardzo dziękuję za link również nie mogłam znaleźć Pozdrawiam��

   Usuń
 3. 3 cześć znalazłam na chomiku ale tylko po angielsku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aby przeczytać przetłumaczone "Brutal Precious" u dziewczyn, trzeba najpierw skomentować poprzednią, czyli "Savage Delight" :)

   Usuń
 4. Dałabyś radę podesłać mi tą książkę? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziewczyny nie chcą, żeby ich tłumaczenia były sobie wysyłane. Mogę Ci pomóc w ściągnięciu z chomikuj, tylko napisz maila. :)

   Usuń
 5. Hej, nie jestem zbyt biegła w kwestii internetu. A nie chce prosić swojego męża o pomoc. Nie daje sobie rady z 3 czeciągu pl. Link na chomika wymaga hasła. Czy jest gdzieś dostępna free proszę i linka na mail,a jaroimi@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć, z tego co wiem niestety nie ma innej dostępnej wersji. Link z chomika DreamTeam wymaga hasła, które można uzyskać komentując poprzednią część (dziewczyny wysyłają je w wiadomości prywatnej na chomika, z którego plik został skomentowany). Nie ma innej możliwości uzyskania pliku.

   Usuń
 6. Dzięki za odpowiedź,czy możesz mi pomóc w ściągnięciu z chomikuj podaje maila ana.imi@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Należy wejść na chomika DreamTeam (link znajduje się na końcu recenzji pod słowami 'DreamTeam'), skomentować plik z 2 częścią, Savage Delight (jeśli posiada się już chomika. Jeśli nie, należy najpierw założyć konto na chomikuj). Raz w tygodniu dziewczyny wysyłają hasła do nowych komentujących w wiadomości prywatnej. :)

   Usuń
 7. Gdzie można pobrać 3 część na pdf ?


  OdpowiedzUsuń