niedziela, 15 lutego 2015

Recenzja #10: Zostań ze mną . Tom I - J.Lynn


Tytuł: Czekam na ciebie #3 - Zostań ze mną tom 1
Autor: J. Lynn
Wydawnictwo, rok wydania: Amber, 2015
Ilość stron: 272

Dwudziestojednoletnia Calla jako nastolatka nie robiła wielu rzeczy oczywistych dla jej rówieśniczek. Nie chodziła na imprezy, nie całowała się z chłopakiem. Przeżyła za to coś, czego nie powinno przeżyć żadne dziecko. Wciąż nosi blizny na ciele i na duszy. Wciąż nie może zapomnieć, co zrobiła jej matka. I wciąż ukrywa swoją tajemnicę – nawet przed nowymi przyjaciółmi z college’u.

Nagle koszmar zaczyna się od nowa. Calla musi wrócić do rodzinnego miasta i odzyskać to, co odebrała jej matka. Czy pomoże jej tajemniczy przystojniak Jax? I czy Calla da mu szansę, by pomógł jej pokonać przeszłość?Zostań ze mną to kolejna książka z Camem, Avery, Teresą i Jasem. Ale ta, w odróżnieniu do poprzednich, opowiada historię ich koleżanki, Calli.
Calla, która ma plan na swoje życie, nagle musi zmierzyć się ze swoją przeszłością. Wraca do swojego rodzinnego miasta by zmierzyć się ze swoją matką, która ukradła jej wszystkie pieniądze. W jej barze poznaje Jaxa, barmana, który też w nim pracuje. Dowiaduje się, że jej matka najzwyczajniej zniknęła, a Calla przez jej decyzje wpada w sam środek narkotykowego świata.

Jax jest niezwykle przystojny, co czyni go honorowym członkiem Drużyny Ciach. Wygląd to nie jest jedyną rzeczą wartą uwagi, bo jest naprawdę słodki, zabawny i wie co powiedzieć. Bywa często opiekuńczy, co sprowadza się do tego, że czasem jest agresywny i nie boi się kogoś pobić. Ma za sobą bolesne przejścia, jak śmierć siostry i wojna w Afganistanie, ale nie jest taki jak większość facetów z kanionu z New Adult. A do tego czyta książki, a takich to już tylko szukać ze świecą! Nie da się go tak łatwo zaszufladkować i przez to z pewnością zapamiętam go na dłużej.
Calla wychowywała się z matką alkoholiczką, po tym jak jej bracia zginęli w pożarze, a ojciec je opuścił i nie utrzymuje kontaktów. Jest silna, wyszczekana, mądra, ale też wrażliwa, trochę nieufna i nie może się otrząsnąć ze swojej przeszłości. Jej blizna sprawia, że czuje się brzydka. Łatwo można ją polubić, a nie sposób się nie uśmiechnąć na jej przekomarzanie się Jaxem.

Książka, jak wiele innych wydanych przez Wydawnictwo Amber, jest podzielona w połowie. Według mnie nie jest to zbyt dobry pomysł, głupio się czyta takie krótkie książki.
Mimo wszystko historia jest spójna i wciągająca. Bardzo łatwo się ją czyta, bo język jest prosty. Polecam, szczególnie na takie wieczory, w które ma się tyle czasy by przeczytać ją za jednym razem. Mnie się podobała i mam nadzieję, że wam również się spodoba. ;)

Pozdrawiam,
Karolina

2 komentarze:

 1. Teraz pełno jest tych nowych serii new adult czy coś w tym stylu. Przestałam się w tym orientować i jakoś mnie nie ciągnie do tych książek
  Zapraszam do siebie,

  http://worldofbookss.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście trochę ich jest i cały czas przybywa, NA i YA zawojowały rynek. Mają wielu fanów, ale to zależy od gustu :)

   Usuń