środa, 11 lutego 2015

Recenzja #8: Klątwa Tygrysa: Wyzwanie - Colleen Houck


Tytuł: Klątwa Tygrysa #2 - Wyzwanie
Autor: Colleen Houck
Wydawnictwo, rok wydania: Otwarte, 2012
Ilość stron: 416

Serce Kelsey zostało złamane, pradawne zaklęcie - nie.
Po powrocie do domu dziewczyna próbuje zapomnieć o indyjskim księciu Renie i poukładać sobie życie na nowo. Jednak mroczne siły nie zostały pokonane, a niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku. Kelsey musi wrócić do Indii - tym razem z niepokornym bratem Rena, Kishanem, nad którym również ciąży klątwa.
Czy Kelsey zdnajdzie odwagę, by uwierzyć w miłość i stanąć do walki ze złem? Czy to wyzwanie przybliży całą trójkę do złamania zaklęcia, czy przeciwnie - pozbawi ich złudzeń?

   Klątwa Tygrysa: Wyzwanie zaczyna się w momencie końca pierwszego tomu. Kelsey wraca z podróży do Indii. Jest zrozpaczona utratą Rena. Jednak próbuje zacząć normalnie żyć, studiować i chodzić na randki. Nawet przez jakiś czas jej się to udaje.Wszystko zmienia pojawienie się Rena , a następnie jego brata Kishana. Oznacza to tylko jedno - powrót do Indii. Jednak nie będzie to takie łatwe, ponieważ ludzie Lokesha czają się tuż za rogiem. W dzień wyjazdu wywiąże się walka, która dla nikogo nie zakończy się szczęśliwie. Ren zostaje uwięziony i przez większość książki bohaterowie nie wiedzą nawet czy indyjski książę żyje. Po przyjeździe do Indii Kelsey jest załamana, ale zrobi wszystko by uratować Rena. Postanawia, więc kontynuować treningi sztuki walki oraz posługiwaniem się bronią. Wkrótce wyrusza wraz z Kishianem na poszukiwania drugiego magicznego przedmiotu, który przybliży tygrysy do złamania klątwy.
 Czy uda im się wyjść z tej przygody cało?

Co jeśli Kelsey nie poradzi sobie bez jej ukochanego Dhirena?

Co byłoby gdyby historia się powtórzyła, gdyby Kishian ponownie zakochał się w kimś, kto jest przeznaczony dla kogoś innego?

"Miłość sprawia, że robimy szalone rzeczy."

"Złe jest tylko powtarzanie tych samych błędów."

     W drugim tomie tej serii poznajemy nieco inną Kelsey. Przez większość książki jest bardzo smutna. Uważa, że bez Rena nic nie jest takie samo. Cokolwiek by nie robiła i tak jej myśli wracają do swojej uwięzionej miłości. Ale przypadkiem nie pomyślcie, że jest słaba i bojaźliwa. Po swoim szkoleniu jest bardzo dobrym wojownikiem i odkryła również swoją magiczną moc, która jest niezwykle pomocna. Tak samo jak w poprzednim tomie jest bystra i inteligentna. 

     W tej części Klątwy Tygrysa w końcu bliżej poznajemy postać Kishiana. Z jednej strony jest niesamowicie podobny do brata, lecz jest bardziej otwarty i waleczny. Skrywa w sobie również wielki ból, ponieważ wie że ponownie popełnia ten sam błąd. Jest również zabawny, podczas nieobecności Rena robi wszystko by na twarzy Kelsey ponownie pojawił się uśmiech. Jako młodszy brat jest zazdrosny o Dhirena, który zawsze był tym pierwszym. Jednak chce dla niego jak najlepiej, mimo że wie jaki ból sprawia samemu sobie. Bardzo troszczy się o swoją towarzyszkę i także pragnie, żeby była szczęśliwa. To jest jego największe marzenie.
     Tym razem nie mamy okazji długo gościć w książce Rena. Jest niemal identycznie przedstawiony jak w pierwszej książce, więc jest honorowy, opiekuńczy, uczciwy oraz nieco staroświecki. Zawsze pragnie uczciwej rywalizacji, jest dżentelmenem oraz zaczyna odważniej mówić o uczuciach. Zaczął również pisać wiersze i muszę przyznać, że są one bardzo dobre. W końcówce Ren się zmienia przez co sprawi, że serce pęknie każdej fance tego bohatera.

     Klątwa Tygrysa: Wyzwanie dorównuje jakości pierwszej części. Ciekawe opisy miejsc i genialne dialogi sprawiają, że każdy pragnie odbywać wraz  z nimi tę podróż. Zakończenie jest jednym wielkim zaskoczeniem. Sprawia, że fani nie mogą się doczekać kolejnych przygód Kelsey i jej tygrysów. Jak najbardziej polecam!!!

Pozdrawiam Julia

2 komentarze:

  1. Indie? Interesujące, miło poczytać książki, które są osadzone gdzie indziej niż tylko Ameryka/Anglia.
    Trochę za dużo streszczania, mało opinii :)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Indie są naprawdę super opisane w tej serii. Dzięki za opinię postaram się to w przyszłości poprawić :D

    OdpowiedzUsuń