sobota, 7 lutego 2015

Read in English #2: Maybe Not - Colleen Hoover


Tytuł: Maybe Not
Autor: Colleen Hoover
Wydawnictwo, rok wydania: Atria Books, 2014
Ilość stron: 129

Gdy Warren ma możliwość zamieszkania z współlokatorką, od razu się zgadza. To może być ekscytująca zmiana.
A może nie.
Zwłaszcza, gdy tą współlokatorką jest oziębła i pozornie wykalkulowana Bridgette. Napięcie będzie wysokie, gdy tych dwoje będzie w jednym pokoju. Ale Warren ma teorię na temat Bridgette: kto może nienawidzić z taką pasją, powinien też być zdolny do kochania z taką pasją. A on chce być tym, który przetestuje tą teorię.
Czy Bridgette znajdzie w sobie to co ogrzeje jej serce dla Warrena i wreszcie nauczy się kochać?
Może.
Może nie.
(Tłumaczenie własne na podstawie opisu na lubimyczytac.pl)

Po przeczytaniu Maybe Someday nie mogłam sobie odpuścić Maybe Not. I tak po dwóch miesiącach w końcu ją przeczytałam. Tym razem śledzimy historię Warrena i Bridgette, jeszcze przed wydarzeniami z MS.
Z początku, gdy Warren dowiaduje się o swojej nowej współlokatorce nie jest zachwycony. Jednak po zobaczeniu Bridgette, Warren zmienia zdanie. Od tej pory zaczynają ze sobą walczyć, wycinając sobie psikusy, na których nie najlepiej wychodzi oczywiście Warren. Pewnego dnia napięcie sięga zenitu i wręcz rzucają się na siebie. Od tej pory zaczyna ich łączyć tylko seks. Jednak Warren zaczyna żywić uczucia do swojej nieznośnej współlokatorki i robi wszystko by stworzyć z nią normalny związek.

Nowela jest pisana tylko z punktu widzenia Warrena. Trzeba przyznać, że jego myślenie nie raz potrafi człowieka rozbawić. Żeby oglądać tysiące filmów porno, tylko po to by zobaczyć w którym z nich występuje Bridgette? Dla facetów to może i przyjemna rozrywka, ale ilu by się tak chciało. Nawet gdy w końcu zdobywa Bridgette, chce od niej więcej. Jego poczucie humoru i nieustępliwość są ujmujące. Jest jedną z najśmieszniejszych postaci z jakimi się spotkałam.

Bridgette miała ciężkie życie. Nie wie kto jest jej ojcem i została porzucona przez matkę. Myśli, że nie zasługuje na miłość. Dla postronnych ludzi wydaje się być po prostu wredną suką. Po takich przejściach niełatwo jest jej otworzyć się na innych. Trafiła jednak kosa na kamień i nawet jej oziębłość nie odtrąca Warrena. Jako pierwszy poznaje tą prawdziwą Bridgette i przekonuje ją, że jest warta miłości. Polubiłam ją w chwili, gdy zajmowała się Connerem, bo jej niepewność do dzieci wydawała się być po prostu ludzka. Nie jest idealna tak jak inne postacie z niektórych książek.

Przyjemna lektura na wieczór, więc jeśli polubiliście postacie z Maybe Someday to Maybe Not także wam się spodoba. Już wcześniej ciekawił mnie związek Bridgette i Warrena, więc ucieszyłam się z tej noweli. Tak więc, jak najbardziej polecam. ;)

6 komentarzy:

 1. Kiedy maybe not bedzie dostępna w języku polskim?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nic na ten temat nie wiem. Ale będę szukać jakichś informacji. :)

   Usuń
 2. Bardzo zaciekawił mnie opis i zapewne przeczytam :D Serdecznie zapraszam do siebie http://zaczytanaszatynka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że się spodoba. ;)

   Usuń
 3. Właśnie skończyłam czytać Maybe Someday i nie mogę się pozbierać... Od razu szukałam jakichś informacji o Maybe Not, ale jest chyba tylko w wersji angielskiej. Tak bardzo chciałabym ją mieć! :) Chyba się nie doczekam i przeczytam po angielsku. Zapraszam do siebie, wkrótce pojawi się opinia o Maybe Someday. :) http://itysiekreads.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś w internecie krążyło nieoficjalne tłumaczenie "Maybe Not", musiałabyś poszukać. :) Ale w oryginale nie jest trudno zrozumieć, jeśli jesteś na poziomie B2.
   Dzięki, postaram się zajrzeć. :D

   Usuń