piątek, 18 września 2015

Najlepsze cytaty z książki "Na krawędzi nigdy"Pewnego dnia Camryn Benett porzuca swoje dotychczasowe życie i wsiada w pierwszy lepszy autobus. Rusza w nieznane, zabiera ze sobą jedynie pieniądze i telefon. Na trasie spotyka tajemniczego Andrew Parrisha. Mężczyzna jest przystojny, zagadkowy i zachowuje się tak, jakby wczoraj i jutro nie istniały. Razem przemierzają gorącą i dziką Amerykę.
Dzięki Andrew Camryn odkrywa, czym jest miłość i gorąca namiętność. Te kilkanaście dni, które spędzają razem, zmienia ich bezpowrotnie. Jednak Andrew ma tajemnicę, jedną z najgorszych. Przyjdzie czas, w którym Camryn dowie się, co ukrywa jej ukochany. Czy prawda złączy ich na wieki, czy bezpowrotnie rozdzieli? Finał tej historii wyciśnie łzy z niejednego oka.

To powieść drogi, książka o miłości, namiętności, życiu chwilą i w zgodzie ze sobą. Historia Andrew i Camryn otwiera nam oczy na to, jak ważne jest podążanie za swoimi pragnieniami i jak intensywne, namiętne, kolorowe, ale także pełne bólu bywa życie.


Recenzję do przeczytania znajdziecie tutaj - Na krawędzi nigdy


Co nas zmusza do robienia tego, co robimy, chociaż w głębi duszy pragniemy uwolnić się od tego wszystkiego?

Ale pozostając z kimś długo, przyzwyczajasz się, wiesz? To jest komfortowe. Kiedy już zadomowimy się w komforcie, a później próbujemy się z niego wydostać, nawet jeśli to piekielnie trudne i niezdrowe, to jest tak, jakbyśmy starali się wywalić wielką kanapę z salonu, żeby mieć więcej przestrzeni życiowej.

Nigdy się nie powstrzymuj. Bądź pewna czego chcesz od życia, mów co czujesz i nigdy nie obawiaj się być sobą. Nie zważaj na to co myślą inni. Żyjesz dla siebie, nie dla nich.

Prawda jest taka, że wszyscy mamy problemy wszyscy zmagamy się z bólem.

Rodzice mają to dziwne przekonanie, że ktoś młodszy niż dwudziestolatek nie ma pojęcia, czym jest miłość, jakby wiek, w którym można się zakochać, był tak ustalony jak prawo do kupowania alkoholu. Uważają, że „rozwijający się emocjonalnie” umysł nastolatka nie jest w stanie ogarnąć miłości ani rozpoznać, czy jest prawdziwa.

Prawda jest taka, że dorośli kochają w inny sposób, a nie w jedyny.

Tylko pamiętaj, by zawsze być sobą i nie bać się mówić tego, co myślisz, albo tego, by głośno marzyć.

Depresja jest bólem w najczystszej formie i zrobiłabym dosłownie wszystko, by znów poczuć emocje. Jakąkolwiek emocję. Ból rani, ale jest tak silny, że nie możecie czuć niczego więcej i to właśnie wtedy zaczynacie zdawać sobie sprawę, że wariujecie.

Wszystko, czego ludzie się nie spodziewają, wytrąca ich z równowagi.

Zawsze wszystko się zmienia, jeśli umiera ktoś, kogo kochamy. Po prostu nie można się przygotować na te zmiany, z jakim wyprzedzeniem wie się o nich.

Tyle, że rozpamiętywanie i planowanie jest gówno warte – stwierdza. – Rozpamiętujesz przeszłość i nie możesz ruszyć do przodu. A gdy spędzasz zbyt wiele czasu na planowaniu, cofasz się albo zatrzymujesz i trwasz w tym samym miejscu swojego życia. (…) Żyjąc chwilą, (…) w której wszystko jest w porządku, nie spiesząc się i blokując złe wspomnienia, uda ci się dobrnąć do celu szybciej i z dużo mniejszymi obrażeniami.

Jedną z najgorszych rzeczy na świecie jest to, że nie jesteś w stanie płakać i w końcu… wszystko zaczyna się robić coraz bardziej mroczne.

Cóż, każdy potrzebuje od czasu do czasu pomocy w powrocie do życia.

Ból to ból, maleńka. (…) Tylko dlatego, że problemy jednej osoby są mniej traumatyczne, nie oznacza, że mniej cierpi.

Serce zawsze wygrywa z rozumem. Serce, chociaż lekkomyślne i samobójczo-masochistyczne, robiące wszystko po swojemu, zawsze utoruje sobie drogę. Umysł może podpowiadać to, co najlepsze, ale mam w dupie co mówi mój. Po prostu pragnę żyć chwilą.

Myślę, że kiedy się już zakochujesz, to na całe życie. Reszta to tylko doświadczenia i urojenia.

Lepiej unikać emocji, niż pozwolić, by cię dopadły i powaliły, a ponieważ nic nie trwa wiecznie, w końcu wszystko, co dobre, będzie boleć jak diabli.

Zbieg okoliczności jest wygodnym wytłumaczeniem dla przeznaczenia.

Najlepsi przyjaciele – bez względu na to, jacy są albo jak bardzo nas ranią – i tak nimi zawsze będą. Nikt nie jest doskonały. Błędy przyjaciół są do wybaczenia; to właśnie sprawia, że przyjaźń jest prawdziwa.


Na koniec zostawię Was z takim oto pytaniem:

A co dla ciebie znaczy życie teraźniejszością?

4 komentarze:

 1. Piękne cytaty. Życie teraźniejszością to łapanie chwili i życie dniem dzisiejszym.
  (Mój blog)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, sama książka jest bardzo piękna. :)

   Usuń
 2. No, trzeba przyznać, że ciekawe cytaty, które sprawiają, że mam ochotę sięgnąć po tę książkę. ;)
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę! Mam nadzieję, że ją przeczytasz. ;)
   Pozdrawiamy!

   Usuń